Kuidas kodus õigesti vererõhku mõõta

Autor: Virtuaalkliinik.ee • 16. august 2023
Ainult tellijale
Jaga lugu
Vererõhu mõõtmiseks peab istuma rahulikult, mansett asetatakse vasakule käsivarrele südame kõrgusele ning peopesa tuleks hoida ülespoole.
Autor: Shutterstock

Vererõhk on oluline tervisenäitaja, mille regulaarne jälgimine on tähtis mitmete tõsiste haiguste ja tervisemurede ennetamiseks. Apteeker selgitab kui sageli peaks vererõhku mõõtma ning mida on seejuures oluline silmas pidada.

Benu Apteegid proviisor Astrid Oolbergi sõnul on vererõhk üldise tervisliku seisundi hindamisel üks olulisematest tervisenäitajatest. „Keskmiseks vererõhu näiduks loetakse 130/85 mmHg, millest esimene number näitab südamest aorti paisatava vere survet veresoonte seintele ja teine number näitab lõõgastumisaegset rõhku veresoontes,“ selgitab apteeker patsiendiportaalis Virtuaalkliinik ja lisab, et vererõhu puhul on määravaks nii südame treenitus kui ka veresoonte korrasolek.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!