• 17.12.23, 10:51

Kuidas kaitsta oma vara sõjaohu korral?

Kui varatul inimesel on lihtne kaks kätt taskus sõja eest pakku minna ja kaotada tal midagi pole, siis Eesti on muutunud jõukaks riigiks, kus paljudel inimestel on tuhandete ja miljonite eurode väärtuses kinnisvara, aktsiaid ja muud vara. Mida nendega teha, kui sõjaoht reaalseks saab?
Liisi Kirchil on abikaasaga paika pandud plaan, kuidas pere kriisiolukorras käitub. Oma aktsiaportfelli hoiab ta Interactive Brokersi kontol.
  • Liisi Kirchil on abikaasaga paika pandud plaan, kuidas pere kriisiolukorras käitub. Oma aktsiaportfelli hoiab ta Interactive Brokersi kontol. Foto: Eiliki Pukk
Kui vaenlase pomm lendab sinu riiki ja pihta saab kinnisvarainvesteering, on hilja midagi ette võtta, et oma vara päästa. Kui Eestisse tunginud okupant riigistab panga, kus asuvad su aktsiad, siis need pole enam sinu aktsiad. Kas inimene peaks lihtsalt ootama ja lootma, et asjad Eestis ei lähe halvaks, või hoopiski tegema ettevalmistusi juhuks, kui julgeolekuolukord peaks kodumaal halvenema?
Oma mõtteid ja plaane jagasid tuntud investorid, kel aastate jooksul märkimisväärne hulk vara kogutud. Ühine joon enamiku vastanute puhul on see, et kõigil on varutud sularaha. Märgitakse ka seda, et aktsiainvesteeringud, või osa neist on välismaise teenusepakkuja kontol, kuhu võimaliku okupandi käsi ei ulatu. Näiteks aktsiad välismaakleri Interactive Brokersi kontol ning varuks kogutud raha Ühendkuningriigis asuva Wise’i kontol, millele on võimalik teha ka Visa deebetkaart ja sellega makseid sooritada.
Et aga keegi tegelikult lähiaastatel sõjaohtu suureks ei hinda, siis oma kinnisvara investorid müüma pole asunud. Mõnel juhul on küll kosta, et investori lähiringkonnas ollakse juba perega Eestist mujale kolitud.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Lääne-Virumaa Uudised esilehele