Uuringud on välja toonud, et raamatute lugemine parandab keskendumisvõimet ja mälu, vähendab stressi ja toob parema une, parendab suhtlemisoskust ja empaatiavõimet.
Esmaspäeva õhtuti kohtuvad Rakvere raamatukogus eri rahvusest inimesed, et Lea Lehtmetsa ja vabatahtlike abiga teha tutvust eesti keele, kultuuri ja kommetega.
Psühholoog Lauri Pihkva sõnul avastab enamik tema sõltuvusravi kliente takkajärele tarkusena, et on harjumuse ja sõltuvuse piiri ületanud juba mõnda aega tagasi. Sõltuvusest väljumine on väga individuaalne.
“Siin on nii palju lehekülgi!”, “Ma ei viitsi!”, “See raamat on mõttetu,” ja teisigi sarnaseid lauseid kuulen ma laste suust kirjanduse õpetajana pidevalt, kirjutab Marie-Johanna Kippar.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.