Kokkuvõte nädalast: Madisonist oleks uue partei tegijat küll

Autorid: Meelis Mandel, Karl-Eduard Salumäe, Indrek Lepik • 16. juuni 2024
Jaga lugu
EKRE-le selja pööranud Jaak Madison.
Autor: Liis Treimann

EKRE lagunemine, kaitseministeeriumi kantsleri Kusti Salmi lahkumise tagamaad, majanduse seis ja Rail Baltica edenemine või siis mitteedenemine – need teemad võtsid arvamussaates “Äripäev eetris” ette ajakirjanikud Karl-Eduard Salumäe, Indrek Lepik ja Meelis Mandel.

Saates kõlas arvamus, et EKREst lahkujad võivad teha uue partei ja et Jaak Madisonist oleks selle eestvedajat küll.

Kusti Salmi kohta tõdeti, et mehel viskas lõpuks üle, aga see 1,6 miljardit eurot on liiga suur raha, et ära osta, isegi kui ülejäänud meedia lausa anub, et Eesti selle äkk-kulutuse teeks.

Majanduses toodi välja paranemise ning ka Saksamaale otseekspordi märgid. Rail Balticule Euroopa raha tuleb ja jääb tulema, leidsid saates osalejad, aga tõdesid ka, et nüüd tuleb jalad kõhu alt välja tõmmata ja et leedukad ei peaks end alati suurrahvaks pidama.

Nädala oluliste teemade üle arutlevat arvamussaadet “Äripäev eetris” saavad Lääne-Virumaa Uudiste tellijad kuulata siit:

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!