Kas usu kaotanud kirikuõpetaja peaks edasi töötama?
Teame, et töötajat ei tohiks diskrimineerida tema usuliste veendumuste tõttu. Aga mis siis, kui kirikuõpetajana töötav inimene ütleb, et ta ei usu enam jumalasse?
Taani luteri kirik Kopenhaagenis. Foto: Imago/Scanpix
Üht sellist obskuursest näidet ateistlikust kirikuõpetajast kuuletegi saates “Obskuurne majandus”.
Lühisaade “Obskuurne majandus” on erinevaid veidrusi ja kurioosumeid kajastav ning silmaringi avardav meelelehutuslik lühisaade, mida on võimalik kuulata ka Lääne-Virumaa Uudiste tellijatel.
Obskuurne majandus: kas usu kaotanud kirikuõpetaja peaks edasi töötama?
Viimasel ajal on kohalikus meedias olnud omajagu juttu sellest, kuidas eestlased ostavad kinnisvara Hispaaniasse. Aga vahemerelise kliimaga Itaaliagi võib tõmbenumbriks olla.
“Obskuurse majanduse” saates on kord juba räägitud putukate jahvatamisest kohvisse. Seekordne saade pole soovituslik neile, kes armastavad karastusjooke, aga jälestavad närilisi.
Eesti riigi julgeolek sõltub igaühe panusest ja ka ettevõtetel on oma osa mängida. Tööandjal on võimalik mitmeti kaasa lüüa, näiteks säilitades reservõppekogunemistel osalejate töötasu, pakkudes reservistidele soodustusi, võimaldades vaba aega või kodust töötamise võimalust, kui elukaaslane on õppekogunemisel.