Ameerikaliku kultuuri ülevalgumine igasse maailma otsa on maailma muusikutele, kunstnikele ja teistele loojatele pinnuks silmas olnud juba aastakümneid.
- Fotol: Itaalia laulja Adriano Celentano, kes tegi suurepäraselt sisutühja laulu. Foto: Imago/Scanpix
Üle 50 aasta tagasi eksperimenteeris üks Itaalia laulja ja koomik, kas inimesed võivad ka pimesi armastada asja, mis lihtsalt kõlab ameerikalikult, ilma et nad sõnadestki aru saaksid. Eksperiment õnnestus. Täielik nonsenss sai megahitiks ning ringleb fenomenina siiani internetis ja raadiojaamades. Kuulake täpsemalt saatest "Obskuurne majandus".
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Informatsioon on ajule mõnus. Meie aju ongi selliselt ehitatud, et ta tahab uusi asju teada. Seega pole ime, et inimesed muutuvad kergesti nutisõltlasteks. Tänu nutiseadmetele saame kiiresti ja lihtsalt ja tohutult hulgal bitte kätte, ilma et me peaks palju vaeva nägema.
Kujutage ette, et olete inimesega suhtes pea 20 aastat, saate ühise lapsegi ja siis tuleb välja, et tal on tegelikult hoopis teine elukutse ja nimi, mida ta teile tutvudes ütles. Isegi lapse sünnitunnistusele pani ta oma valenime.
Teame, et töötajat ei tohiks diskrimineerida tema usuliste veendumuste tõttu. Aga mis siis, kui kirikuõpetajana töötav inimene ütleb, et ta ei usu enam jumalasse?
Selle hooaja esimene “Obskuurne majandus” räägib piimast ja maffiabossist.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.