Looduskaitseadus keelab linnaruumis hoonete remonttööde tegemisel häirida ja hävitada hoonesse pesa teinud linde. Keskkonnaameti teatel tuleb sellistes olukordades remonttööd lükata edasi.

- Suitsupääsuke
- Foto: Pixabay
Juhul, kui näiteks maja katusel, räästa all või fassaadi vuukide vahel pesitsevad linnud, tuleb vajalikud remonditööd veidi aega edasi lükata. Remondiga saab jätkata siis, kui lindude pesitsemine on lõppenud, tuletab Keskkonnaamet meelde.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Sel kevadel on loodusenautlejate teed tihti ristunud madudega. Kas neid põnevaid loomi on tavapärasest rohkem?
Tervise Arengu Instituudi teadlaste ja looduses käijate märkmetel on Lääne-Virumaa kõige ohtlikumad puugipiirkonnad Rakvere, Tapa, Tamsalu ja Kunda linn, aga ka Väike-Maarja vallas Äntu, Vorsti ja Vao küla ümbrus.
Vaidlus Vihula paisjärve tuleviku osas jätkub. Paisu säilitamise soovist andis täna jõuliselt märku kohalik elanikkond, kes kogunes järve kaldale. Sõnum on selge: "Meie tahame, et Vihula paisjärv jääks alles."
Rakvere lähedal asuv Mädapea tammiku maastikukaitseala on oluline looduslikku mitmekesisust säilitav ala. Sealse pärandniidu säilimiseks, ala liigirikkuse suurendamiseks ja kaitsealuste liikide elupaikade säilitamiseks tuleb üleeuroopalise tähtsusega ala niita ja loomi karjatades hooldada, teatab keskkonnaamet.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.