Kristjan Järvi andis "Pühitsusele" energiat juurde

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 7. august 2021
Jaga lugu

Dirigent Kristjan Järvi külastas täna Rakveret. Maailmakuulus helilooja käis Põhjakeskuses, et anda hoogu "Pühitsuse" piletite salamüügile. Tal oli aega nautida kreisilinna võluväge.

Kristjan Järvi andis intervjuu Lääne-Virumaa Uudistele.
Autor: erakogu

Vallimäe võimalustest lummatud Kristjan Järvi põikas ka kontsertpaika. Ringkäik kinnitas talle veelkord, et võimas Vallimägi on õige paik vägeva "Pühitsuse" toimumiseks.

"Mõtlesin, et pole midagi paremat, kui tähistada kontserdiga Eesti taasiseseisvumist. See ei peaks siiski olema meie taasiseseisvumise kontsert. See on midagi palju suuremat. Maailma iseseisvumise kontsert," ütles Kristjan Järvi.

Muuhulgas oli maestrol mahti rääkida Lääne-Virumaa Uudiste ajakirjanikuga, kellega vesteldi inspiratsioonist, eestlastest, iseolemisest ning meie enesekindlusest.

"Meil on ajalugu, mis ei anna enesekindlust ilma teiste abita. See on meie kompleks," tähendas Järvi. Multitalendi sõnutsi ei soovi võõrad meid abistada ilma tingimusteta.

"Meil tuleb leida need inimesed, kes usuvad endasse ja usuvad Eestisse," lausus žanripiiride ületaja ja murdja.

Järvi sõnutsi suudab seda uus põlvkond, kes mõtleb piirideta. Just sellised noored muusikud ta "Pühitsusse" kaasas.

15. augustil kell 21 esinevad Rakvere Vallimäel kontsertprogrammis lauljad ja muusikud Kristjan Järvi Ensemble, NOËP, Anett, Mick ja Angeelia Pedaja.

Vokaalsolistidega seisab võrdsetel alustel laval Kristjan Järvi Ensemble ja bänd koosseisus Raun Juurikas (klahvpill), Pent Järve (kitarr), Raimond Mägi (bass) ja Ramuel Tafenau (trummid).

Rakvere kultuurikeskuse juhataja Eve Alte rääkis, et "Pühitsus" on eripärane suursündmus, mida pole varem tehtud isegi Eestis. "Oleme elevil ja ootusärevad," ütles Alte.

Usutlust Kristjan Järviga saab lugeda lähiajal.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!