Lääne-Virumaal on puukborrelioosi diagnoosi saanud 2021. aastal 31 inimest. Foto: Tervise Arengu Instituut
Eestis on juulikuu seisuga puukborrelioos tuvastatud 856 korral ja puukentsefaliiti 36 korral. Heinakuul on puukborrelioos diagnoositud Lääne-Virumaal 22 inimesel.
Tervise Arengu Instituudi teadlaste ja looduses käijate märkmetel on Lääne-Virumaa kõige ohtlikumad puugipiirkonnad Rakvere, Tapa, Tamsalu ja Kunda linn, aga ka Väike-Maarja vallas Äntu, Vorsti ja Vao küla ümbrus.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.