Motoklubi Rakvere Raibe on enda õlule võtnud siinse motoelu edendamise. Jutt ei käi spordist, vaid mootorrattaga sõitmisest kui elulaadist ning sellega kaasnevaga toime tulemisest.
- Olivar Kits (vasakul) ja Aare Raam leiavad motoklubis Rakvere Raibe mõttekaaslasi erinevatelt elualadelt. Ühine eesmärk on propageerida ohutut liiklemist. Foto: Kristjan Ojang
Mootorrattaga sõitmisega käib paratamatult kaasas midagi veel. Nii mõtisklevad mootorrattaklubi Rakvere Raibe liikmed Aare Raam ja Olivar Kits.
"See on ka riietus, hoiakud, arusaamine millises seltskonnas sa liigud. Mul on väga hea näide enda tütre koha pealt, kes hakkas sel aastal klubiga kaasa sõitma ja ütles, et tema algul kartis motomehi. Arvas, et mingid jõmmid ja ülbikud saavad kokku, ropendavad jne.," kõneles Kits.
"Aga kui ta klubi üritustel käis, siis nägi, et siin on toredad inimesed, kellega on hea suhelda. See kõik ongi motoklutuur – noortest vanadeni," lisas ta.
Rakvere Raibe tuli kokku 2005. aastal. Klubi asutajaliige Erkki Karuks alias Kuzmits meenutas: "Jõime kolmekesi minu garaažis õlut ja arutlesime klubinduse üle ning leidsime, et meil peab olema sõiduklubi."
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Lisatud video motopatrulli tööst
"Aegajalt tuleb ette, et pean ka mõnel väljakutsel kasutama kogu kiirust, mis masin välja võtab," räägib juba 14ndat suve seda ametit pidav Toomas Kivilo. Motopolitsei ratta tippkiirus jääb 250 km/h kanti.
Tamsalu linn tähistab 25. sünnipäeva 10.-12. septembrini toimuvate Tamsalu päevadega.
Autoomanikud jälgivad kõhedusega kalendrit: aeg muudkui tiksub esimese jaanuari poole. Ei, kõhe pole mitte seepärast, et jälle peab uue aasta lubadusi andma, vaid 01.01.2025 jõustub Eestis automaks. Nii mõnigi meist lootis, et see maks jääb tulemata ja pigistas silma kinni iga kord, kui sellise pealkirjaga uudist nägi. Enam pole mõtet.