Kulla hinnaga elekter kütab kirgi

Autorid: Andres Pulver, Kristjan Ojang, Anu Viita-Neuhaus • 13. oktoober 2021
Ainult tellijale
Jaga lugu

Oleme muutunud elektrist sõltuvaks, ehkki Rakvere kandis on elektri imeväge nauditud vaid sadakond aastat. Elektri hinnatõus lööb valusalt igaühe rahakoti pihta ja selle mõju pole kaugeltki veel selge. Lääne-Virumaa Uudised uuris ettevõtjatelt ja lihtsatelt inimestelt, kuidas on elektri hinnatõus nende elu mõjutanud.

Roodevälja Uustalu OÜ üks omanik Ain Altermann, kes tegeleb ka piimakasvatusega, nentis, et ta veel ei hädalda, aga talvel tuleb igal juhul suur ja korralik arve.

“Praegu olen nullis,” ütles Altermann. Põllumees nentis, et eelmisel ja üle-eelmisel aastal rajasid nad päikejaamasid ning see neid praegu päästiski. Nii see käib, kogu aeg tuleb mõelda ja planeerida. Siis on lootust kuidagi ots-otsaga toime tulla.

Ain Altermann rääkis, et nagu seakasvatuses, on ka piimatootmises olukord keeruline.

“Piimahind ei ole inflatsiooni ja suure hinnatõusuga kaasa läinud. Teraviljahind on ja see teeb omakorda piimatootmise veel raskemaks. Piimanduses on energiakulu suur, lüpsirobotid võtavad voolu palju ja jõusööta läheb ohtralt,” loetles ta.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!