Seila mõnusa rütmiga läbi nädalavahetuse

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 22. oktoober 2021
Jaga lugu

Nädalavahetus on sündmuste poolest veidi vaikne, aga pakub nii mõndagi huvitavat.

Marko Matvere esineb täna õhtul Buena Vistas.
Autor: Raul Mee

Täna õhtul on võimalik nautida Rakveres Buena Vistas muusikaõhtut koos Marko Matverega. Oma lemmikust - merest laulab ta kontserdil "Mulle meeldib maa". Suurepärane muusik on hea sõnaseadja, võib arvata, et õhtusse mahuvad ka jutud, pajatused ja meenutused.

Näitlejast muusik on öelnud, et kõige ilusamad, romantilisemad ja lõbusamad laulud on tänapäeva jõudnud 19. sajandist. Ajast, kui laevad olid puust ja mehed rauast ...

Vaata rohkem SIIT.

Sünge lugu noortelt

Täna ja homme on võimalik vaadata Rakvere Linnanoorte Näitetrupi esituses lavastust “Virmalised”, mis on valminud Šveitsi näitekirjaniku Igor Bauersima näidendi “norway.today” ainetel.

Lugu algab sellest, kuidas kaks noort inimest kohtuvad internetis ning otsustavad sõita kõrgmäestikku, et sooritada enesetapp ... Mis saab edasi?

Etendus on tasuta.

Loe rohkem SIIT.

Külasta Roela rahvamaja

Homme tähistatakse rahvamaja päeva ja Lääne-Virumaalt ootab inimesi külla Roela rahvamaja. Roelas saab vaadata käsitöönäitust, maitsta kodukandi toitu, kuulata mandoliiniorkestri kontserti, õppida kirivöö tegemist või hankida ideid oma ettevõtte tegemiseks.

Loe rohkem SIIT.

Kadrinas toimub mitu lahedat üritust

Kadrinas kohtuvad homme tugevad ja tublid naised ning mehed. Kõiki triatlonisõbrad osalevad basseinitriatlonil. Üritus saab avapaugu kell 11 Kadrina ujulas.

Rohkem infot SIIT.

Laupäeval kell 13 toimub Kadrina rahvamajas klubi Kuldne Sügis pidu. Külas on Kalev Pallon ja Vöökudujad.

Ürituse kohta leiab infot SIIT.

Pealelõunal vallutab Kadrina rahvamaja kinolina tuntud filmirežissöör Arvo Iho 2007. aastal vändatud teos "Karuzmari".

Filmi süžee hargneb 1980. aasta 3. augustil Moskvas, olümpiamängude viimasel päeval. Miilits on saanud käsu teha "järelnoppimist", tühjendada linn "asotsiaalsest elemendist" ja saata kõik kahtlased tegelased 101. kilomeetrile. Koos joodikute, kaltsakproletaarlaste ja litsidega korjatakse üles ka dissidendist kunstnik Boriss, kel õnnestub põgeneda ja varjuda linnalähedases daatšas, mis kuulub sõjatehase direktorile Nikolaile. Viimane on sõitnud olümpia lõputseremooniale, koju on jäänud noor naine Anna koos pojaga. Sümpaatia, mis Anna ja Borissi vahel tekib, paljastab ühtlasi kummagi üksinduse.

Filmis leidub vihjeid ka Eestile, peategelase Borissi prototüübiks on Eesti kunstnik Ülo Sooster, kelle pilte võib Borissi ateljees näha, ning ühes arhiivikaadris sooritab võidukat kolmikhüpet Jaak Uudmäe. Vene menukirjaniku Marina Marejeva stsenaariumi alusel tehtud eesti lavastaja Arvo Iho ("Naerata ometi", "Vaatleja", "Halastajõde", "Karu süda") mängufilm võistles Viiburi vene filmi festivali "Aken Euroopasse" konkursiprogrammis.

Sissepääs on tasuta ja filmi pikkus on 94 minutit.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!