Siret Kotka: kui vaja, tuleb meditsiinipersonali välismaalt juurde leida
Riigikogu sotsiaalkomisjon arutas eile erasektori võimalikku kaasamist plaanilise arstiabi osutamisse ja Eesti Arstide Liidu ettepanekuid tervisekriisis tegutsemise kohta.
Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Siret Kotka on seisukohal, et haiglatele võiks tuua personali appi välismaalt.
Foto: Robin Roots/Scanpix/Õhtuleht
Komisjoni esimees Siret Kotka sõnas Meditsiiniuudistele, et kuigi sotsiaalministeerium kinnitas istungil, et võitluses tervisekriisiga kõik toimib ja arstiabi kättesaadavus pole vähenenud, siis komisjon seda vaadet ei jaga.
Koroonakriis räsib haiglaid ja meedikud püüavad anda endast iga päev parima. Ometi oleme jõudnud ummikusse. Koroonapositiivsete voodikohtade arv üha kasvab, personalipuudus aina süveneb, aga efektiivset ravi ei ole veel leitud.
Siiri Rooma-Uusküla ja Ain Suurkaev on klubikaaslased – mõlemad kuuluvad Lionsite ridadesse. Kui naine pakub end Rakvere haiglasse meedikutele ööpäevaks appi, pole haiglajuhil selle vastu vähimatki. 24-tunnine vahetus erakorralise osakonna töötajana tõi nuttu ja see tõi naeru. Ainulaadset kogemust ja võimalust teha head.
Kirde maakaitseringkonna ja Viru maleva pealik Jaanus Ainsalu andis täna Rakvere Haiglale üle maleva staabihoones olevate töötajate poolt kogutud annetuse.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.