9. novembril, pärast valimistulemuste väljakuulutamist sõlmisid Viru-Nigula vallas opositsiooni jäänud valimisliidud Tasakaal ja 4K ning erakonnad Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ja Keskerakond omavahel ühise tegevuse kokkuleppe. Tegemist on teadaolevalt esimese opositsioonilepinguga Lääne-Virumaal.

- Opositsioonilepingu üks osapool - valimisliit Tasakaal.
- Foto: Reti Kokk
Viru-Nigula vallas võttis valimistel kindla võidu valimisliit Meie Kodu, teenides volikokku 12 mandaati 21-st. Meie Kodu ridades kogus väga tugeva häältesaagi (424 häält) vallavanem Einar Vallbaum, kes pärast valimisi teatas Lääne-Virumaa Uudistele, et kutsub kõik teised volikokku mandaate teeninud valimisliidud ja erakonnad koostööläbirääkimistele.
Tänaseks on selge, et koalitsioonilepingu sõlmimiseni teiste osapooltega ei jõutud. Selle asemel sündis Viru-Nigula vallas hoopis opositsioonileping, kuhu kuulub n-ö Vallbaumi vastasleer.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kohalikel valimistel Viru-Nigula vallas ülekaaluka võidu teeninud Einar Vallbaum tegi kõikidele vallavolikokku pääsenutele ettepaneku koostööks. Ka neile, kes valimiste ajal tema vastu töötasid.
EKRE nimekirjas Viru-Nigula vallavolikogusse valitud Uno Trumm saatis ajendatuna praeguse ja ilmselt ka tulevase Viru-Nigula vallavanema Einar Vallbaumi poolt Lääne-Virumaa Uudistele antud intervjuust ning vallavanema pöördumisest volinike poole Vallbaumile avaliku kirja, mille siinkohal avaldame.
Viru-Nigula vallas seljatas konkurendid vallavanem Einar Vallbaumi juhitud valimisliit Meie Kodu, mis kogus enam kui poole häältest.
Tänapäeva töömaailmas kohtuvad kontorites sageli erinevad põlvkonnad: beebibuumerid, X-põlvkond, milleeniumilased ja Z-põlvkond. Igaühel neist on oma ootused, tööharjumused ja suhtumine töökeskkonda. Selline mitmekesisus võib tunduda keeruline, kuid pakub ka väärtuslikku võimalust õppida ja kohaneda erinevate lähenemistega.