Evelin Samuel-Randvere hobist sai ootamatult töö

Autor: Riina Jussila • 18. detsember 2021
Ainult tellijale
Jaga lugu

Põnevad asjad juhtuvad meiega täpselt siis, kui laseme neil juhtuda. Eneselegi ootamatult keraamikakursusele sattunud Evelin Samuel-Randvere leidis tegevuse sedavõrd meeldivat, et tänaseks on saanud saviga “mängimisest” täiskohaga töö.

Laulja Evelin Samuel-Randvere
Autor: Krista Kõiv

Detsembrikuu ajakiri Sisustaja vestles sel teemal temaga pikemalt.

Sa oled laulja, kirjanik, turundus­spetsialist, kuid keraamikuna tegutsemine tuleb paljudele üllatusena. Kuidas sa selleni jõudsid ja kui kaua sellega tegelenud oled?

Umbes kümme aastat tagasi kutsus mu sõbranna mind kaasa kahepäevasele kursusele: keegi oli haigeks jäänud seltskonnast ja koht jäi vabaks. Kuidagi sobis see minuga nii, et leidsin end peagi suisa kunstiakadeemia algkursuselt. Mõned aastad hiljem ostsin ahju, potikedra ja siis oli meil sõbrannaga juba ateljee vanalinnas kahasse Navitrolla maaligaleriiga. Annad näpu ja oled kogu täiega sees.

Mis sind keraamika juures võlub?

Eelkõige see, et savi ei anna ennast kergelt kätte. Materjalitunnetus ja töövõtted tulevad kogemuse käigus. Iga savi käitub erinevalt ja seda on vaja tundma õppida, enne kui asjad välja tulevad nii, nagu sina tahad. Vanasti oli ahju avamine iga kord nagu jõuluvana kotti piilumine – arvad küll, mis seal on, aga kindel ei saa olla. Kogemuse kasvades on üllatusi vähem. Kiirustada samuti ei tohi, ALATI läheb viltu. Oskused tulevad pikkamööda ja rahuldus on sellevõrra suurem.

Kui usinalt sa täna keraamikaga tegeled?

Minu töised väljakutsed on jagunenud kolmeks – olen laulja, poole kohaga poplauluõpetaja ning keraamik. Selline asjade seis võimaldab mulle mõnusalt vaheldust. Sel sügisel on tellimusi olnud nii palju, et teen tööd sageli ka pärast keskööd. Aga see on äärmiselt nauditav.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!