Uuel aastal tuleb Rakvere linnaliinidel mitmeid olulisi muudatusi

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 29. detsember 2021
Jaga lugu

Alates 1. jaanuarist 2022 hakkab Rakvere linnaliine teenindama AS Hansabuss. Uuest aastast muutuvad sõiduplaanid, linnaliinibusside piletihinnad ja laieneb soodustuse saajate ring.

Eile päeval Tallinnast Rakverre sõitjad said näha uuest aastast Rakvere linnaliinidel sõitma asuvaid uusi busse, mis Rakvere poole liikusid. 1. jaanuarist tuleb aga veel mitmeid olulisi muudatusi linna ühistranspordis.
Autor: Anneli Maidla

Linnaliinid alates 01.01.2022:

Liin nr 1 Piira–Näpi–Piira

Võrreldes seni kehtiva sõiduplaaniga lisandub tööpäevadel kolm väljumist ja puhkepäevadel kolm väljumist. Lisaks muutub marsruut – senise Tallinna tn lõigu (Vene, Tuule peatustes enam ei peatu) asemel sõidab buss piki Võidu-Jaama pst-Õli/ Kauba tänavat (hakkab peatuma peatustes Võidu, Raudteejaam).

Liin nr 2 Piira–Lihakombinaat–Piira

Võrreldes seni kehtiva sõiduplaaniga muudatusi ei ole.

Liin nr 3 Tõrma–Keskväljak/L. Koidula–Tõrma

Võrreldes seni kehtiva sõiduplaaniga lisandub tööpäevadel üks väljumine ja puhkepäevadel viis väljumist.

Eraldi liinitähise nr 3a saab hetkel liin 3 üks väljumine Pauluse kalmistu-Keskväljak-Teater, mis sõidab ainult koolipäevadel.

Lisandub uus liin nr 4 Raudteejaam–Raudteejaam

Täiesti uus liin raudteejaama peatuse ning reisirongiliiklusega seotud ringliin 12 reisiga päevas.

Liini nr 4 teenindav buss hakkab teenindama ka uut alamliini 4a Raudteejaam-Rägavere tee-Raudteejaam, mis hõlmab ühte väljumist koolipäevadel ja mis võimaldab eelkõige Paemurru linnaosa kooliealistel lastel, aga ka teistel elanikel kooli alguse ajaks kesklinna jõuda.

Liin nr 5 Rägavere tee–Põhjakeskus– Rägavere tee

Võrreldes seni kehtiva sõiduplaaniga lisandub tööpäevadel kolm väljumist ja puhkepäevadel neli väljumist.

Alates 1. jaanuarist on uued sõiduplaanid ka www.peatus.ee lehel (kuni 31. detsembri südaööni on seal veel üleval praegu kehtivad sõiduplaanid).

Piletiinfo

Rakvere linnaliinidel on sõit tasuline. Sõidu eest tasumiseks saab kasutada sõidukaarti või osta tunni- või päevapilet bussijuhi käest sularaha eest.

Ühissõidukisse sisenedes on kõigil sõidukaarti omavatel reisijatel kohustus oma sõit registreerida tuvasti (validaatori) abil.

Sõitu ei pea registreerima need, kellel on ühistranspordiseaduse alusel tasuta sõidu õigus ja puudega kuni 16-aastase isiku või sügava puudega isiku saatja.

Elektroonilisi sõidukaarte, mis kehtivad üle Eesti, saab soetada R-Kioskitest, Omniva postkontoritest, Rakveres ka Selveri infoletist, bussijaamast. Isikustada saab ID-kaardiga samades kohtades teenustasu eest või tasuta veebilehel pilet.ee.

Kaarti ei pea ostma need, kellel on eelnevalt olemas:

1.Tallinna ja Harjumaa Ühiskaart, Atko Kohtla-Järve Ühiskaart, GoBus Ühiskaart, Ridango Ühiskaart, Tartu bussikaart;

2.EÜLi poolt MinuKool süsteemi kaudu väljastatavaid puutevaba kiibiga varustatud Eesti õpilaspilet, ISIC õpilaspilet, ISIC üliõpilaspilet, Eesti üliõpilaspileteid, ITIC õpetajakaart, IYTC Noortekaarte ja/või Personalikaart;

3.SEB Pank poolt väljastatud puutevaba kiibiga pangakaart ISIC Õpilane, ISIC Tudeng ja ITIC Õpetaja, millel on ühistranspordi Ühiskaardi funktsioon. NB! Ühiskaardi funktsioon ei laiene pangakaardile SEB ISIC Õpilane Electron;

4.Swedbanki poolt väljastatud puutevaba kiibiga varustatud ISIC MasterCard Tudengikaart.

Vaata lisaks: https://rakvere.pilet.ee

Sõidupiletite hinnad

Alates 1. jaanuarist lisandub uue tootena tunnipilet ehk sama piletiga saab tunni jooksul sõita mitme linnaliinibussiga. Jätkuvalt on soodsam kasutada elektroonilist sõidupiletit kui osta füüsiline pilet bussijuhilt.

1) tunnipilet (elektrooniline sõidupilet) 0,80 eurot

2) tunnipilet (bussist ostetav füüsiline pilet) 1,50 eurot

3) päevapilet (elektrooniline sõidupilet) 2,00 eurot

4) päevapilet (bussist ostetav füüsiline pilet) 5,00 eurot

5) 30 päeva pilet (elektrooniline pilet) 20,00 eurot

6) 30 päeva sooduspilet õpilasele (elektrooniline pilet) 10,00 eurot

Uuendusena kasutusele võetav elektrooniline päevapilet tekib reisija elektroonilisele sõidukaardile automaatselt pärast kolmandat valideerimist.

Valideerimissüsteem fikseerib ära, kui reisija valideerib oma sõidukaarti ööpäeva jooksul rohkem kui kolm korda ja järgmiste valideerimiste ajal kontolt raha enam maha ei võeta. Aga sellegipoolest peab reisijal kontol olema vähemalt 2.40 eurot (ehk 3 x 80 senti iga tunnipileti jaoks), sest kolmanda valideerimise korral võetakse kontolt küll 80 senti maha, ent ööpäeva möödudes teeb süsteem automaatselt tasaarvelduse ja reisija sõidukaardi kontole kantakse 40 senti tagasi. Nii kujunebki elektroonilise päevapileti hinnaks lõpuks 2 eurot.

Tasuta sõidu õigus

Kui seni said tasuta sõita Rakvere linna sissekirjutusega eakad alates 70. eluaastast, siis 1. jaanuarist kehtib tasuta sõidu õigus alates 65. eluaastast.

Samuti said seni tasuta sõita Rakvere linna neljalapselised pered, uuest aastast laieneb tasuta sõidu õigus ka kolmelapselistele peredele.

Rakvere linna sisesel avalikul bussiliiniveol on tasuta sõidu õigus järgmistel isikutel, kelle elukohana Eesti rahvastikuregistris on registreeritud Rakvere linn:

1) 3- ja enamalapselise pere kuni 19-aastastel lastel, kes õpivad põhikoolis, gümnaasiumis või kutseõppeasutuse päevases osakonnas kuni vastavas õppeasutuses õpingute lõpetamiseni ning nende seaduslikel esindajatel;

2) raske puudega 16-aastastel ja vanematel isikutel;

3) represseeritud ning represseerituga võrdsustatud isikutel;

4) 65-aastastel ja vanematel isikutel;

Rakvere linna sisesel avalikul bussiliiniveol on täiendav tasuta sõidu õigus puudega kuni 16-aastase isiku või sügava puudega isiku saatjal.

Tasuta sõiduõiguse kasutamiseks tuleb inimestel soetada elektrooniline sõidukaart ja see isikustada, et tõendada oma sissekirjutust ning bussi sisenedes isikustatud sõidukaart ka valideerida.

Suurperede liikmed, raske puudega isikutel ning represseeritutel, kellel hetkel puudub tasuta sõiduõigus, tuleb selle kinnitamiseks pöörduda Rakvere Linnavalitsuse sotsiaalosakonna poole.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!