Loe, mida teha kuivanud jõulupuuga

Autor: Rahel Lepp • 6. jaanuar 2022
Jaga lugu

Okkaid põrandale pudistav jõulukuusk ei pea enam üheski kodus peavalu tekitama, sest maakonna igas vallas on asi korraldatud ning puud põletatakse ühises suures lõkkes.

Jõulukuuskesid ei tohi jätta prügikonteinerite kõrvale!
Autor: Andres Haabu

Traditsiooniliselt kolmekuningapäeval, 6. jaanuaril, lõpetatakse jõuluaeg Haljala rahvamaja juures, Kadrina tuletõrjemäel, Laekvere kruusaaugus ja Viru-Nigulas Maarja kabeli juures Lõkked süttivad Viru-Nigulas kell 17 ja ülejäänud kohtades kell 18.

Reedel, 7. jaanuaril kell 18 saab lõket nautida Rakveres Süstatiigi kaldal, kus silmailu pakuvad ka Tarvanpää tantsijad. Kell 19 süttivad Pajustis klubi kõrval lisaks kuuskedele ka Artistic Flow Studio tuletantsijate tõrvikud. Tuletantsu saab jälgida nii maapinnal kui ka esmakordselt Lääne-Virumaal mitme meetri kõrgusel lindil, mida nimetatakse slackline´ks.

Väike-Maarja kuivanud jõulukuused läidetakse pühapäeval, 9. jaanuaril kell 17 seltsimaja taga, kus samuti esinevad tuletantsijad Artistic Flow Studiost.

Ulvi mõisahoone kõrval põletatakse jõulupuud 10. jaanuaril kell 18.30.

Tapa kandi rahvas peab veidi ootama või viima oma kuused varem katlamaja hoovi. Lõke süüdatakse 14. jaanuaril Tamsalu tammepargis ja esineb tuleteater Zerkala.

Mida teha, kui pole võimalust oma kuuske pidulikule ärasaatmisele viia? Jõulupuude viimaseks puhkepaigaks võib saada ka Lääne-Viru Jäätmekeskus, kus puu saab üle anda tasuta.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!