Elektri hind ja omikron pingestavad haigla olukorda

Autorid: Rahel Lepp, Anu Viita-Neuhaus • 14. jaanuar 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

Omikroniga nakatumine on tõusuteel, paari nädalal pärast võib olla päevas kuni 7000 nakatunut. Elektriarved on Rakvere haiglal kasvanud aastataguse ajaga võrreldes üle kahe korra. Olukord on pingeline.

Rakvere Haigla juht Ain Suurkaev ütles, et kõige halvem variant on see, kui töötajad haigestuvad, sest asendust on võimatu kuskilt leida.
Autor: Sven Arbet/Scanpix/Ekspress Meedia

Haiglajuht Ain Suurkaev, mis on teile omikroni võidukäigus maakonnahaiglas silma jäänud? Mis on selle tasapisi hoogu võtva koroonalaine ajal teistmoodi?

Täna näeme kahte uut lähtekohta. Koroonapositiivsed, kes haiglasse jõuavad, on meie juurde pöördunud põhihaiguse tõttu. Hakkame statsionaaris nende põhihaigust ravima ja alles meie juures selgub, et inimesel on koroonaviirus.

Teine pilt on see, et meditsiinisüsteem püüab aidata, jälgida ja manitseda enda inimesi. Omikroni tüvi leiab kõik üles, töötajad võivad kergesti haigestuda ja tööle ei jõua. Pilt on praegu hea, õnneks, viirus pole meie tööd hetkel halvanud.

Meditsiinitöötajate puudus on krooniline. Ain, kus Te leiate inimesi, kui koroonaviirus neid maha murrab?

Ega ei leiagi. Tagasi tuleb tõmmata plaanilises tegevuses – jätame ära vastuvõtte, plaanilisi operatsioone, kui õepostis peaks tekkima kriis, ega ei leia inimesi. Variante pole, peab tegema maja sees valikuid: mida teed ja mida mitte. Erakorralise osakonna hoiame töös, aga kuskil mujal tuleb tagasi hoida.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!