Külavanem – privileeg või kohustus?

Autor: Kristel Kitsing • 19. jaanuar 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

Üks olulisemaid väärtusi inimeste jaoks on kokkuhoidev kogukond. Kogukondliku elu korraldamisel on oluline roll külavanemal, olles üks osa meie ühiskondlikust tegevusest. Külavanemad on kogukonna eestvedajad ning olulised partnerid kohalikele omavalitsustele.

Triigi külavanem Tarmo Rebane.
Autor: Kristel Kitsing

Milline on külavanema roll kogukonnas ning ühiskonnas laiemalt? On see staatus privileeg või kohustus? Oma sisevaadet oli lahkelt nõus jagama Triigi küla häälekandja Tarmo Rebane.

Pea 55 aastat Triigis elanud, siia Tartust naisegi toonud mees räägib, et pärast õpinguid suunati ta kodukohta tööle ja nõnda ongi ta siia juured sügavale maa sisse ajanud. Enne teda on Triigi külaelu eestvedajateks olnud Vilmar Pere ja Jaanus Kaare. „Võtsin külavanema kohustused enda kanda 2011. aastal. Ametlikult sain tunnistuse 2013. aasta vabariigi aastapäeval,“ märkis aktiivne Triigi elanik.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!