Söögikohtadel on ainult halvad valikud, kas tõsta hinda või sulgeda uksed

Autor: Vanessa Kassmann • 19. jaanuar 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

Mitmed Lääne-Virumaa kohvikud on kimpus suurte elektriarvetega, mille tasumiseks peavad nad hakkama järjest ja määramata ajaks toidu hindu tõstma või mõne muu mõjuva lahenduse leidma. Grillersi ja Assamalla kohvikupidajate sõnul pole ime, kui ühel hetkel peab burgeri eest koguni 10 eurot välja käima.

Assamallas asuva Rita Kodukohviku omanik Margarita Köster ütles, et ei julge burgerite hinda järsult tõsta, sest peletaks nii oma kliendid. Detsembris tõstis ta burgerite hinda 50 senti ja kohviku kalleim burger maksab praegu 5,50 eurot. Viimaste kuude hinnatõusu valguses peaks aga burger maksma 10 eurot.
Autor: Sven Arbet/Scanpix/Ekspress Meedia

Rakvere Grillersi Burgerikohviku eestvedaja Hannes Võrno tõdeb, et nad pole varem elusees suurenenud elektri- või toorainehinna tõttu pidanud menüüs sellist hinnatõusu tegema nagu praegu. „Täna oleme burgeri hinna tõstnud 7-8 euroni, sest võrreldes eelmise aastaga on meie põhitooraine – lihaveise – hind ligi 80% tõusnud ja ma usun, et tõuseb veel nii selle kui muude toorainete hinnad.“

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!