Kui eelmise nädala lõpus kerkis päevane nakatunute arv Lääne-Virumaal 160 kanti, siis uus nädal algas tõelise pauguga - esmaspäeva jooksul tuvastati maakonnas koguni 262 uut nakatunut.
Teisipäev pöördus veidi rahulikematesse rööbastesse ning nakatunute arv langes 154-ni, mis on siiski samuti väga suur number - rohkem nakatunuid on alates testimiste algusest 2020. aastal fikseeritud vaid viiel päeval.
Eestis lisandus viimase ööpäevaga 5845 koroonapositiivset ja suri viis nakatunut.
Lääne-Virumaa viimase 14 päeva haigestmus 100 000 elaniku kohta on 2718, maakondade arvestuses annab see seitsmenda koha. Harjumaal on haigestumusnäitaja 4483, Läänemaal 4437 ja Tartumaal 4303.
Kõige väiksem on haigestumus Ida-Virumaal - 1647. Eesti keskmine haigestumusnäitaja on 3724.
Omikrontüve põhjustatud nakatumised tõstsid seekordse koroonalaine eelmistest kõrgemale. Üleriigiliselt on superlaine uued tipud eelmistest kaks korda kõrgemal.
Uute koroonaviiruse nakkusjuhtude arv jätkas eelmisel nädalal kiiret kasvu. Üleriigiliselt ei ole varemalt nii kõrget nakatumist olnud. Lääne-Virumaal tõusis uute juhtude registreerimine nädal varasemaga võrreldes 33% ja kõrgeima nakatumisega piirkonnaks kerkis Haljala vald.
Sotsiaalministeeriumi uus tööriist koroonakaitse kalkulaator annab inimesele ülevaate tema läbitud vaktsineerimiskuuri, tõendite kehtivuse ja järgmise vaktsineerimise soovitusliku kuupäeva kohta.
Anti Puusepp investeeris Dominikaani energiaärisse
Lääne-Virumaa edukad ettevõtjad rõõmustavad lõppeva aasta üle, kuid neid teevad ettevaatlikuks õhku kerkinud ohumärgid, mis võivad tagasilöögiga lõppeda.
Eesti riigi julgeolek sõltub igaühe panusest ja ka ettevõtetel on oma osa mängida. Tööandjal on võimalik mitmeti kaasa lüüa, näiteks säilitades reservõppekogunemistel osalejate töötasu, pakkudes reservistidele soodustusi, võimaldades vaba aega või kodust töötamise võimalust, kui elukaaslane on õppekogunemisel.