Transpordiamet hoiatab väga keeruliste ilmaolude eest

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 5. veebruar 2022
Jaga lugu

Jätkuv lumesadu, tugev tuul ja päevaks prognoositud jäävihma oht on muutnud teeolud täna väga keeruliseks. Paljud põhi- ja tugimaanteed on lumest ja jääst tingutuna libedad ning kõrvalmaanteed võivad olla kohati läbimatud.

Täpselt nädal tagasi rääkis transpordiamet sama juttu ja teeolud olid kohati ülimalt keerulised.
Autor: Kairo Kiitsak

Kõige raskem on olukord Ida-Harju ning Lääne- ja Ida Viru maakonna kõrvamaanteedel, kus täistuisanud teede tõttu on tulnud teateid nii busside kui sõiduautode lumme kinni jäämisest. Nendes piirkondades palub transpordiamet võimalusel sõit edasi lükata.

„Talvistes tingimustes sõites tuleb olla tavapärasest ettevaatlikum, langetada sõidukiirust, hoida suuremat pikivahet ning vältida möödasõite. Kindlasti ei ole lubatud maksimaalne kiirus sobilik liiklemiseks tuisu, lumevaalude ja libedaga. Seega tuleks liiklejatel täna arvestada sihtpunkti jõudmiseks suurema ajakuluga“, sõnas transpordiameti taristu ehitamise ja korrashoiu osakonna juhataja Janar Tükk.

Vastavalt ilmaprognoosile vaibub lumesadu täna õhtuks.

Tee- ja sõiduolusid saab jälgida portaalist Tarktee.ee. Halbadest teeoludest saab teavitada riigiinfo telefonil 1247.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!