Maailmakuulsa teadlase lõid südaöised jututunnid kasuisaga

Autor: Andres Pulver • 28. veebruar 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

Rakverest kaugel, täiesti maakonna serval, vana Tallinn-Tartu maantee ääres asub pisike Piibe küla, mille järgi ka toda maanteed Piibe maanteeks kutsutakse. Sealsamas Piibe külas, õigemini küll mõisas, sündis 28. veebruaril 1792. aastal maailmakuulus loodusteadlane Karl Ernst von Baer.

Karl Ernst von Baer.
Autor: Vikipeedia

Baeride peres oli palju lapsi, ent pereisa vanemal vennal, Lasila mõisnikul Karl Heinrich von Baeril ei olnud üldse lapsi ja tema palvel anti tilluke Karl Ernst aastaselt temale kasulapseks. Kuni seitsmenda eluaastani pidas Karl Ernst von Baer seda pisut veidrikku mõisahärrat ja tema härdasüdamelist teinepoolt oma isaks ja emaks, alles siis sai ta teada tõe.

Kasuisa oli sõjaväelase haridusega, ent tema teenistuslik karjäär ei kestnud kuigi kaua ja suurema osa oma elust pühendas ta kiratseva Lasila mõisa majandamisele. Vana Karl Heinrich ei olnud just eriti õpetatud mees, ent siiski püüdis ta poisi pidevalt kasvavat teadmisjanu rahuldada, kuigi tegi ta seda üpriski vastu tahtmist.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!