Rakvere valla koolide, lasteaedade, noorsootöötajate, ettevõtjate ja valla koostöös alustatakse alates tänasest tööd Ukraina laste ja õpilastega.
- Sõmeru noorte loodus- ja tehnikamaja. Foto: Rakvere vallavalitsus
Ukrainast põgenikena saabunud kooliõpilasi on valla haridus- ja noorsootöönõuniku Monica Jaanimetsa kinnitusel Rakvere vallas praegu kaheksa ja nad on vanuses 7-17 aastat.
Lapsed saavad Sõmeru põhikoolis hommikusöögi, seejärel viiakse nad Sõmeru noorte loodus- ja tehnikamajja, kus toimuvad käelised, sportlikud ja muud tegevused, millele lisandub keeleõpe õpilastele ning keelekohvik peredele. Kavandatud on ka erinev huvitegevus õhtusel ajal nii täiskasvanutele kui lastele.
Esimesel nädalal on pühendatud palju aega tutvumisele vajalike asutuste ja inimestega ning loomulikult Ukraina lastel üksteisega samuti. Lõunat saavad õpilased süüa Sõmeru põhikoolis. Edasi toimetavad Ukraina lapsed tund aega koolis, osaledes mitmesugustes tegevustes ning kell 14 ootab osasid neist juba õpilasliini buss, mis neid majutuskohtadesse tagasi viib.
Pealelõunasel ja õhtusel ajal saavad lapsed osaleda noortekeskuste tegevustes.
Lasteaialapsed alustavad tutvumist lasteaia eluga hetkel valla kahes lasteaias, Uhtnas ja Lasilas. Lasila lasteaiaga lähevad tutvuma kaks last, Uhtna lasteaias alustavad mängutoas toimetamist kuus Ukraina last. Uhtna lasteaia mängutoas on tegevuste läbiviijateks Ukrainast saabunud lasteaiaõpetaja ja õpetaja abiline. Päevarütm on lasteaedades kõikidele lastele sama.
Pealelõunasel ja õhtusel ajal on Jaanimetsa sõnul Ukraina peredel võimalik Sõmeru noorte loodus- ja tehnikamajas tasuta osaleda tehnoloogiaringis (esmaspäeviti), keelekohvikus (teisipäeviti) ja filmi- või kohtumisõhtutel (neljapäeviti) ning Sõmeru põhikoolis saviringis (kolmapäeviti).
Seotud lood
Massiline põgenikevool tööturule suurendab võimalusi pettuseks ja inimeste ärakasutamiseks. Tegemist on haavatava sihtgrupiga, kellel puuduvad teadmised meie seadustest ja kelle peamine mure on kuidagi ära elada, kirjutab tööjõurendiettevõtte Finesta juht Heikki Mäki.
Omniva koostöös Ukraina Postiga pakub uue teenusena eraisikutele võimalust saata Ukrainasse humanitaarabi tasuta postipakiga.
Infoturbe ja andmekaitse konsultant Aare Purk räägib, kui oluline on saabunud sõjapõgenike isikuandmete kaitse ja kuidas igaüks selle eest hea saab seista.
Haljala valda on tänaseks jõudnud ligi 30 põgenikku, kuid see arv võib tõusta oluliselt suuremaks. Nimelt on Vihula mõis pannud end riigihankel osalemisega valmidusse majutada 70 ukrainlast. Vald otsib appi vabatahtlikke.
Eesti riigi julgeolek sõltub igaühe panusest ja ka ettevõtetel on oma osa mängida. Tööandjal on võimalik mitmeti kaasa lüüa, näiteks säilitades reservõppekogunemistel osalejate töötasu, pakkudes reservistidele soodustusi, võimaldades vaba aega või kodust töötamise võimalust, kui elukaaslane on õppekogunemisel.
Hetkel kuum
Lääne-Virumaa paistab silma.
Tagasi Lääne-Virumaa Uudised esilehele