Rakveres avatakse mälestustahvel Ott Koolile

Autor: Andres Pulver • 23. mai 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

Eesti Ajakirjanike Liit avab 25. mail kell 13 Rakveres Tallinna tänav 30 mälestustahvli ajakirjanik Ott Koolile.

Ott Kool saab mälestustahvli majale, kus ta aastaid töötas.
Autor: Ringhäälingumuuseum

Kolmkümmend kuus aastat tagasi, 25. mail 1986. aastal, tegi Eesti Raadio Virumaa korrespondent Ott Kool saates „Mikrofoorum“ esimest korda avalikuks Moskva plaani alustada Virumaal fosforiidi suurejoonelist kaevandamist ning tuua sisse kümneid tuhandeid võõrtöölisi. See saade oli meie fosforiidisõja avapauk.

Aasta hiljem liitus fosforiidi kaevandamise kriitikaga Juhan Aare ja puhkes protestilaine, mida nimetame fosforiidisõjaks. Siiski on Ott Kooli roll kaevandamisega seotud ohtude tõstatajana tähelepanuväärne ja tema osa selles ei saa kuidagi alahinnata.

Ajakirjanik ja kirjanik Ott Kool (1930-2000) oli põline virulane. Ta sündis Toolsel metsavahi peres, käis Kunda ja Karepa koolis ja Kohtla-Järve tööstuskoolis. Töötas mitmel pool elektrikuna, kuni temast sai 1961. aastal ajakirja Noorus Virumaa korrespondent. Samal ajal hakkas ta tegema kaastööd ka Eesti Raadiole, millest saigi tema elutöö.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!