Virulaste hea eestkõneleja mälestust jäädvustab klaasist tahvel

Autor: Andres Pulver • 25. mai 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

Eesti Ajakirjanike Liit sai täna hakkama seninägematu teoga, avades Rakveres mälestustahvli Ott Koolile.

Mälestustahvli Tallinna 30 majal, kus omal ajal asus Ott Kooli stuudio, avasid Rakvere linnapea Triin Varek (vasakul) ja Eesti Ajakirjanike Liidu esimees Helle Tiikmaa.
Autor: Andres Pulver

Ajakirjanike liidu esimees Helle Tiikmaa nentis, et taolise mälestustahvliga ei ole tõepoolest veel ühtegi ajakirjanikku meeles peetud.

Tiikmaa meenutas, et Ott Kool oli ajakirjanike liidu liige alates 1962. aastast kuni surmani 2000. aastal ning ei lahkunud organistatsioonist ka rasketel aegadel.

Ajakirjanike liidu juht rõhutas, et kui vahepeal olid teistsugused ajad, siis praegu, mil väga palju on räägitud esmalt koroonast ja seejärel sõjast, on ajakirjanike roll ühiskonnas taas tõusnud väga oluliseks. "Nagu ka kaheksakümnendate aastate lõpul, mil oma tööd tegi Ott Kool," sõnas ta.

Tuntud raadiohääl ja ajakirjanike liidu juhatuse liige Piret Kriivan meenutas, et juba paar nädalat pärast Tšernobõli katastroofi tõstatas Ott Kool küsimuse - miks on Rakvere kandis loomad äkki massiliselt hukkuma hakanud.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!