Miljonikuut saadeti arhitektidele tagasi

Autor: Andres Pulver • 27. mai 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

Rakverre kavandatava kodutute loomade varjupaiga eeldatav maksumus on projekti kohaselt nii suur, et Lääne-Virumaa Omavalitsuste Liit (VIROL) ei ole nõus olemasoleva projektlahendusega.

VIROL saatis loomade varjupaiga projekti selle liigkõrge ehitusmaksumuse pärast tagasi ja ootab lahenduse odavamaks muutmist.
Autor: Eskiis

VIROL-i tegevdirektor Sven Hõbemägi rääkis, et VIROL-i juhatus põhiprojekti ei kooskõlastanud. „Hanget pole küll korraldatud, aga eelkalkulatsioon on juba nii krõbe, et taolisest maksumusest pole me küll rääkinud,“ kõneles Hõbemägi.

Krõbe eelkalkulatsioon tähendab, et miljonikuut hakkaks talle pandud nime õigustama – projekteerija eelkalkulatsiooni kohaselt läheks uue loomade varjupaiga hoone ehitamine maksma 939 000 eurot. Kui aga arvestada, et sellele (nagu ka kõigile järgnevatele) summale lisandub ka käibemaks, on miljoni piir tegelikult kõvasti ületatud.

VIROL-i juhatus andis projekteerijale suunised kokku hoida.Osaühingu P. P. Projekt projektijuht Kärolin Heilo rääkis, et projektist võeti maha varjualused, ümmargused aknad asendati kandilistega, kärviti haljastuse arvelt jne, aga summast saadi maha vaid pisut üle 100 000 euro.

„Meie projekt vastab kõikides punktides lähteülesandele, ainus punkt, milles see ei vasta, on paraku eelarve,“ lausus Heilo.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!