Viru-Nigula vallalehes tõdeb valla järelevalvespetsialist Ene Muttika, et hulkuvate kasside arv tõuseb järjepidevalt ja koormab ebamõistlikult valla eelarvet.
Ene Muttika viitab, et loomade püüdmine, varjupaigas hoidmine ja ravimine on kohalikule omavalitsusele väga kulukas teenus ning see raha tuleb vallakodanike taskutest.
„Viimased mälestused sellest õhtust on need, kuidas aknaklaasid eest lendavad ja tuli halastamatult sööb meie 14 aasta kätetööd, ning see, kuidas Tõnu püüdis meeleheitlikult kustutada,“ meenutab traagilist õhtut Põdrusel maha põlenud maja perenaine Anželika Lepner.
Viru-Nigula järgmise aasta eelarve tulud on vaid õige pisut suuremad kui tänavu. Volikogus esimese lugemise läbinud eelnõu kohaselt kasvavad tulud võrreldes tänavuse lõpliku eelarvega vaid 0,7 protsenti.
Rakvere kodutute varjupaigas elab üheksa mees, külm ilm pole uusi inimesi varjualust otsima pannud. Käreda külma saabumisel on siinne öömaja kodutute vastuvõtuks valmis.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.