Ametikooli astujad ei oska akutrelliga ümber käia

Autor: Andres Pulver • 20. juuni 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

Rakvere ametikoolil läheb suures plaanis päris hästi, kinnitab kooli direktor Kuno Rooba. Nagu kõiki õppeasutusi, nii ootab ka ametikooli ees lõpetamiste virr-varr.

Kuno Rooba hiljuti uuenduskuuri läbinud ametikooli õpperestoranis.
Autor: Andres Pulver

„Praegu on enamasti natuke vabam elu, kui lõpetajad muidugi välja arvata, nendel on märksa stressirohkem,“ rääkis Kuno Rooba eelmisel nädalal.

Kui tavateadvuses seostub ametikooliga õppurite väga suur välja langemine, siis Rakvere ametikoolis see Rooba sõnul nii hirmus suur polegi.

Ametikooli jaoks on väljalangevusega tegelemine olnud prioriteediks ning see on ka kooli tulemuslikkuse üheks tähtsamaks näitajaks. Rakvere ametikoolis kutsekeskharidust omandavate noorte seas on väljalangevus 10-11 protsenti, mis Eesti mastaabis on Rooba sõnul väga hea näitaja.

Selliste numbriteni jõudmiseks tehakse koolis aga tublisti tööd. Nimelt on Rakvere ametikoolis palgale võetud täiskohaga grupijuhendajad.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!