Spordireportaažis saadeti lätlased põrgusse

Autor: Andres Pulver • 21. juuni 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu

Spordijuttu pole meie portaalis just liiga palju. Selle kompenseerimiseks üks lahe lugemine 90 aasta tagusest Rakvere meeste võistlusreisist lõunanaabrite juurde Riiga.

Aasta on küll õige, aga võistlused valed. Pilt on tehtud Narvas toimunud Eesti meistrivõistlustel.
Autor: Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum

Tegemist on tõeliselt mõnusa ja lustaka reportaažiga, mis ilmus ajalehes Virulane täpselt 90 aastat tagasi – 21. juunil 1932 ja kandis pealkirja „Rakvere poisid Riia matkal“.

„Päikese tuline ketas helendas parajasti keskpäeva taevas, kui poisid teivaste ja odadega vaguni uksest sisse pugesid, et alustada esimest sportlikku välisreisi, lätlaste põlisesse kantsi – Riiga.

Vägevad suitsupived ja „võluvate“ aroomide puhang võttis meid armulikult vastu. Täiskiilutud vagunis jorutati laulu ja jõuk mehi laskis hea maitseda „vabariigi valgel“. Kusagil läheduses oli peetud laata ja sõitjaid sellepärast rohkesti. Ning tuju kõigil ülev ja hea, otsekui ei olekski kriisi ega majanduslikku surutist, millest kubijesad ajalehed iga päev tüütuseni.

Saime omale viimaks suure hädavaevaga kindlad seisukohad, või nagu peenemalt öelda, - positsioonid sisse võtta ja juba liikuski rong.

„Kaikamees“ Erna oli püsti hädas oma pika hüppeteibaga, millele ei leidunud kusagil parajat panipaika. Keegi Virumaa vanataat päris, et noorhärra, kuhu te selle piraka malakaga mõtlete minna. Kas oletegi see kuulus Parm ja külastate nüüd Toompead, et teha seal üks põhjalik puhastustöö? - Saime siis viimaks ikka selgeks teha kuidagi, et selliseid õilsaid kavatsusi meil ei ole, - aga vaat' vennas, lätlastele lähme küll üpris palavat sauna valmistama...

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!