Investeeringute kallinemine nõudis Haljala vallalt lisaeelarvet

Autor: Katrin Kivi • 22. juuni 2022
Jaga lugu

Haljala vallavolikogu võttis vastu lisaeelarve, mis arvab esialgsest eelarvest välja valla külade tänavavalgustuse renoveerimise projekti. Lisaeelarve korrigeerib ka Haljala kooli ehitusmaksumuse kallinemisest tingitud summasid.

Haljala vallamaja on tänasest ametlikult Haljalas.
Autor: Haljala vallavalitsus

Haljala kommunikatsioonispetsialisti Kent Kerneri sõnul loobuti tänavavalgustite projektist seetõttu, et korraldatud hanke maksumus kujunes planeeritust oluliselt kallimaks ja vald ei leidnud võimalust eelarvet ületava summa puudujääki omavahendistest katta.

Lisaeelarve selgituskirjas märgitakse, et investeerimistegevuse kuludes väheneb loobutud projekti kulu 118 432 eurot ning riigile tuleb tagastada 13 471,92 eurot. Samas suurendatakse Haljala koolihoone maksumust 340 000 eurot ning spordihoone maksumust 288 000 eurot.

Investeeringutegevuste puudujäägi katmiseks planeerib vald müüa põhivara 430 000 euro eest ja võtta kasutusele valla likviidsetest vahenditest 888 132 eurot. Pärast seda sammu jääb likviidsete vahendite jäägiks 8 310 eurot.

Lisaeelarve sisaldas ka muid suuremaid ja väikseimad kosmeetilisi muudatusi.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!