Tapa vallajuhid käisid Leedus sõprussuhteid üles soojendamas

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 20. september 2022
Jaga lugu
Rokiškise linnapea Ramūnas Godeliauskas (vasakul) ja Tapa vallavanem Valdo Helmelaid.
Autor: Tapa vallavalitsus

Tapa valla delegatsioon käis külas Leedus Rokiškises, mis oli varem Tamsalu valla sõpruspiirkond. Praegu jätkuvad suhted juba Tapa valla egiidi all.

Septembris tähistati Rokiškise linna 523 aastapäeva ning selleks puhuks kutsuti külla piirkonna sõprusomavalitsuste esindajad Poolast, Ukrainast, Lätist ning Eestist.

Tapa valla delegatsiooni kooseisus külastasid Rokiškist vallavanem Valdo Helmelaid, abivallavanem Andrus Freienthal, vallavalitsuse liige Tatjana Tamm ja Tapa valla kultuurikeskuse direktor Heili Pihlak.

Delegatsioon tutvus Rokiškise vaatamisväärsustega, osales tähtpäevale pühendatud üritustel ja pühapäevahommikusel missal kohalikus katoliku katedraalis.

Rokiškis asub Kirde-Leedus, omavalitsusüksuse territoorium on 1807 ruutkilomeetrit, elanikke 28 700, nendest Rokiškise linnas 14 500 inimest.

Omavalitsuse territooriumil tegutsevad mitmed masinaehitus- ja kergetööstusettevõtted, nende seas Leedu ja Baltimaade suurimaid juustutootjaid "Rokiškio sūris".

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!