Kui veganluse populaarust on siiamaani seletatud pigem tervislikuma elustiili valikuga, siis nüüd on lisandunud sellele hoopis uus põhjus - sotsiaalmeedia postitused reedavad, et inimestel pole liha ostmiseks lihtsalt raha, kirjutab Äripäev.
Septembris tähistame Eesti toidu kuud. Toiduajaloolane Anu Kannike heidab pilgu ajalukku ja räägib möödunud 70 aasta näitel, millal jõudsid eestlaste toidulauale borš ja pelmeenid, mis põhjusel kehtestati kunagi Eestis üleriigiline kalapäev ning milliseid põnevaid toiduaineid võis leida Brežnevi toidupakikestest.
Esimene koolinädal on toitlustajad pannud tõsiste valikute ette, sest tooraine hinnad on aastaga kasvanud keskmiselt 50 protsenti ja elektrikulu 300 protsenti. Selleks, et tagada laste koolilõuna kvaliteet üle Eesti ja pakkuda kaitset suurte hinnatõusude vastu, teeb Eesti suurim koolide toitlustaja ettepaneku siduda toetus tarbijahinna indeksiga.
Saksa kaubanduskett Lidl avab Rakvere linna ja valla piiri peal kerkiva kaupluse suvel 2023, aga juba on nad alustanud värbamiskampaaniat tööjõu leidmiseks.
Vinnis asuv Grossi poes käivad laiendustööd, mille tulemusel on oktoobri lõpus poel kaks korda rohkem müügipinda ja suurem parkla, lisaks värskendatakse poe fassaad ja korrastatakse ümbrus.
Autoomanikud jälgivad kõhedusega kalendrit: aeg muudkui tiksub esimese jaanuari poole. Ei, kõhe pole mitte seepärast, et jälle peab uue aasta lubadusi andma, vaid 01.01.2025 jõustub Eestis automaks. Nii mõnigi meist lootis, et see maks jääb tulemata ja pigistas silma kinni iga kord, kui sellise pealkirjaga uudist nägi. Enam pole mõtet.