Rakvere teater ärgitab lapsi jõululavastuseks mune meisterdama

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 3. oktoober 2022
Jaga lugu
Rakvere teatri jõululavastuse "Lohe linna all" lavastajaks on Helen Rekkor. Kuni 13. novembrini on lastel võimalik meisterdada lohemunad, mida siis etendust külastades vaadata saab.
Autor: Priit Mürk/Scanpix/ERR

10. detsembril kolib Rakvere teatrisse elama pahur lohe, kes seitsme maa ja metsa taga asuva linna elanikke kimbutama ja taga kiusama asub. Selleks, et tulevikus meie ümber pahurate lohede asemel rohkem häid elaks, hakkame teatris lahedaid lohesid kasvatama.

Jõululavastuse „Lohe linna all” juurde kerkib üks isevärki lohe elamine, kust ei puudu ka lohebeebide lastetuba. Just sinna tuppa kogume kokku laste meisterdatud fantaasiaküllaseid lohemunad, kus nad hella hoole ja armastuse abil kooruda ja südamlikeks lohelasteks sirguda saavad.

Laheda lohe muna tunned ära selle järgi, et see on isemoodi kujuga, ta võib olla hiigelsuur või hoopis päris tilluke, õhkõrn ja samal ajal väga raske, sillerdav ja särav, aga mõnikord hoopis tuhm ja läiketa. Tema koor on kare ja okkaline, kuid leidub ka sulgpehmeid ja sametisi, ühevärvilisi, laigulisi ja udupeene mustriga ehituid. Laheda lohe muna saad pista taskusse või vedada aiakäruga, ta võib loksutades teha häält või olla hoopis hästi tasa. Üks mis kindel – sa tunned ta ära, kui teda oma fantaasiates kohtad!

Kodus pere seltsis või koolis klassikaaslastega meisterdatud munad veereta, saada või tassi teatrimajja 13. novembriks (aadress Rakvere teater, Fr. R. Kreutzwaldi 2a, Rakvere, 44314 Lääne-Viru maakond) või mõnda Rakvere pakiautomaati (telefon 5345 6119).

Etendust vaatama tulles juba näed, kuidas neil lastetoas läheb ja missugused lohed neist kooruvad. Ehk õnnestub sul isegi piiluda ühe lohe magamistuppa ja juua temaga köögis tassike kakaod?

Kõik munad jäävad teatrisse elama ja tagasi neid ei saadeta.

„Lohe linna all” on Helen Rekkori lavastatud ja ukraina muinasjuttudel põhinev visuaalne koguperelavastus. Kunstnik on Jaanika Jüris ja etenduses mängivad Margus Grosnõi, Tiina Mälberg, Anneli Rahkema, Tarvo Sõmer ja Grete Konksi (külalisena). Esietendus toimub 10. detsembril 2022 Rakvere teatris.

Kuula, mida arvas Rakvere teatri loominguline juht Peeter Raudsepp uuest jõuluetendusest ning kuidas tutvustas teisi Rakvere teatri uuslavastustesi.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!