Rakvere kuulsa eesli maine teekond lõppes

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 4. oktoober 2022
Jaga lugu
Eesel Mickens Rakvere linnuses. SA Virumaa Muuseumid,

Pühapäeva hommikul lahkus Rakvere linnuse eakas eesel Mickens, kes on olnud külastajate lemmik ning kuulus ka teleekraanidel.

Mickens asus Rakvere linnusesse elama 2016. aasta kevadel, saabudes siia Saksamaalt ning on tervitanud selle aja sees sadu tuhandeid külastajaid, osalenud India reklaamklipis ning olnud uudiste huviorbiidis oma põnevate seiklustega Rakvere linna peal. Nimelt käis ta 2017. aastal uudistamas Rakvere ööklubi Mjäu.

Saksamaal oli ta algselt väljaõpetatud ratsa - kui ka veoloomaks ning teadaolevalt seda tööd ta ka seal tegi. Eesleid ongi algselt kasutatud vankrite ja muude raskuste vedamiseks ning ratsutamiseks.

Just ratsutamisrõõmu saidki Mickens koos oma parima sõbra hobuse Tarzaniga pakkuda. Tarzaniga veetsid nad omajagu aega aasal rohtu nosides ning rändasid eelmise aasta talvel ka Palmse mõisatalli puhkama.

Rakvere linnuse direktor Andrus Eesmaa: “Mickens oli laste ja muuseumi suur sõber. Koos jõuluvanaga aitas ta jõulumaal lastele ka pakke üle anda.” “Eesli lahkumine oli väga ootamatu ning linnuse pererahvas jääb Mickensit väga igatsema, “ lisas Eesmaa.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!