Uudiseid Eestimaa poripealinnast

Autor: Andres Pulver • 23. oktoober 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu
Carl Sarap on selle pildi Vee tänavast teinud suvel, aga võib aimata, milliseks mülkaks võisid uulitsa muuta porikuu tujukad ilmad.
Autor: SA Virumaa Muuseumid

Kui 1930.-tel aastatel taheti Rakveret Eesti tolmupealinnaks nimetada, siis sama hästi oleks võinud valikus olla ka poripealinna tiitel.

Rakvere linnavalitsuse jaoks on linnatänavad ikka olulised olnud, olenemata aastanumbrist. Nii ka 90 ning 95 aastat tagasi.

1927. aasta oktoobri teises pooles kerkis Rakveres päevakorrale linnatänavate valgustamine. Ning seda eriti just äärelinnas, kus tänavad olid jubedas seisukorras.

„Kuna uued linnaosad oma sillutamata teede poolest võimata halvad, on seal nii jala- kui ka hobusemehel vilets liikuda. Kõnniteed, kui üldse võib tarvitada nende teeradade kohta seda sõna, on tihtigi veel sauega kaetud. Kõige selle tõttu tuleb seal sügisel, kus pimedad õhtud, tõsiseid surmasõlmesid keha, mis sageligi kusagile porilompi kukkumisega lõpevad.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!