President Karis avaldas vahva fotogalerii Lääne-Virumaa visiidi esimesest päevast

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 26. oktoober 2022
Jaga lugu
President Alar Karis avaldas fotogalerii enda eilsest päevast Lääne-Virumaal. Galeriis olevate fotode juures on presidendi enda kommentaarid iga pildi kohta. Vaata artiklist presidendi külaskäiku ja loe tema muljeid.
Autor: Presidendi kantselei

Eile ja täna külastab presidet Alar Karis Lääne-Virumaad. Visiidi esimesest päevast avaldas president oma sotsiaalmeediakontol meeleoluka fotogalerii koos kommentaaridega.

"Tutvusin Lääne-Virumaal Eesti Geoloogiateenistuse Arbavere uurimiskeskuse tööga," kirjutas president Alar Karis.

Eesti Geoloogiateenistuse Arbavere uurimiskeskust külastades lasusus Alar Kris, et Eesti peab teadma, mis meie maapõues leidub, sest ainult nii saame otsustada, kuivõrd maavarad on kasutatavad ning kas, mida ja millal kaevandada. „Meil peab olema julgus uurida, mis ei tähenda, et hakkame kohe kaevandama,“ ütles Karis.

Riigipea sõnul on maapõue uurimisega sama lugu nagu loodusteadustega üldse - tuleb uurida kõiki tahke ja võimalikke mõjusid. „Maavarade leiuga samal ajal tuleb ka hinnata, kuidas mõjutab nende võimalik kaevandamine põhjavee olukorda ja kui suures mahus on üldse võimalik kaevandada selliseid ehitusmaterjale nagu liiv, savi ja liivakivi,“ rääkis president Karis. „Karuteene on kohe kopp masse lüüa. Me ei tohi seda endale lubada, et keerame kogu pinnase ühe maavara kättesaamiseks üles. Geoloogiline uurimine peab arvestama mitmekesisuse põhimõtet.“

„Eesti maapõu on päris rikkalik,“ tõdes riigipea. „Põlevkivi, fosforiidi, turba, lubjakivi, liiva ja savi kõrval leidub Eestis ka rauamaaki ja haruldasi muldmetalle, aga vajalik tehnoloogia nende kättesaamiseks ei ole veel hästi välja töötatud. Arbaveresse on koondatud kompetents ja siin saab näha ka eri aegadel üle Eesti kogutud maapõue proove. See on pärand, mida saab kasutada ja uue pilguga need üle vaadata.“

Riigipea sõnul on teaduse ülesanne leida ka vastutustundlikud ja võimalikult keskkonnasõbralikud tehnoloogiad, millega maapõue rikkused sageli keerulistest ühenditest mõistlikul moel kätte saada.

Riigipea külastas eile Lääne-Virumaal veel Rakvere spordikeskust ning paberitööstuse ettevõtet Estonian Cell. Samuti kohtus ta Rakvere ametikoolis omavalitsusjuhtidega ja Võsu vabatahtliku tuletõrjeühingu liikmetega.

Täna külastab riigipea OG Elektrat ja tutvub Varisoo viljakasvatustaluga. Uhtna Põhikoolis toimub president Karise algatusel vestlusring noorte koolist välja langemisest.

Presidendi visiidist Rakvere spordikeskusesse avaldas ka fotogalerii Rakvere linnavalitsus

President Alar Karis Rakvere spordikeskuses. Fotod: Kristina Mänd

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!