Rakveres keelatakse parkimine J. Kunderi tänaval

Autor: Aivar Hundimägi • 28. oktoober 2022
Jaga lugu
Varsti ei tohi Rakveres J.Kunderi tänaval Karja tn ringteelt kuni Rahu tänavani enam autosid parkida. Korteriühistu oli mõni aasta tagasi valmis parkimisprobleemi lahendamiseks eraldama linnale maad, kuid toona oli linnavalitsuse suhtumine väga jäik. Nüüd tuleb elanikel keeluga leppida, autosid saab parkida läheduses asuvasse linnakalmistu juures asuvasse parklasse.
Autor: Rahel Lepp

Liikluskomisjoni ettepanekul otsustas Rakvere linnavalitsus keelustada Kunderi tänaval Karja tn ringteelt kuni Rahu tänavani sõidukite parkimine, ütles Rakvere abilinnapea Kert Karus. Ta lisas, et peatumine on sellel lõigul lubatud ka tulevikus.

„Kunderi tänav on intensiivse liiklusvooga tänav, mis on nö üks põhitänavaid linna sisse- ja väljasõidul. Pargitakse täna sellel tänavalõigul sõiduteel, millega sisuliselt on takistatud ühel tänava suunal sõitmine, seda eriti just J.Kunderi 8 KÜ kinnistu ulatuses,“ selgitas Karus.

Ta lisas, et tegemist ei ole kõrvaltänavaga, kus oleks sõiduteel parkimine aktsepteeritav.

Karuse sõnul on linnas liiklejad paljudel kordadel linnavalitsuse poole pöördunud ja juhtinud tähelepanu sellel tänavalõigul toimuvale parkimisele, et see on liiklejaid häiriv ja ei ole harvad ka juhused, kus seal pargitud sõidikitel on küljest ära sõidetud autode küljepeegleid.

„Liikluskomisjon arvestas oma ettepanekut tehes ka asjaoluga, et selle sama KÜ hoovis on võimalik parkida ning linnulennult 90 meetri kaugusel asub avalik suur linnaparkla. Samuti on võimalik parkida kinnistu siseselt ülejäänud majade hoovides sellel tänavalõigul,“ ütles Karus.

Täna hommikul kohtus Karus J.Kunderi 8 KÜ juhatuse liikmetega. „Neile ei tulnud see plaan üllatusena, sest maja ees olev olukord on neile ju teada. Nad olid mõistvad ja said aru, et seda muudatust tehakse avalikes huvides,“ lausus Karus.

J. Kunderi tn 8 korteriühistu juhatuse liige Tiit Kivisaar ütles, et ühistu pandi fakti ette. "Meilt eelnevalt keegi arvamust ei küsinud ja ka kohtumine abilinnapeaga oli selline, kus öeldi, et otsus on tehtud ja nüüd me teid teavitame ning peate leppima selle otsusega," lausus Kivisaar. „Hommikune kohtumine oli informatiivne ja tagasikäiku sellele otsusele ei anta,“ lisas ta.

Ühistu juhatuse liige: linn oli tänavat renoveerides liiga jäik

Kivisaare sõnul näitab see juhtum linnavalitsuse liiga jäika suhtumist. Kui mõned aastad tagasi tänavat renoveeriti, siis pakkusime linnale välja, et ühistu on nõus loovutama maad, et saaks parkimisprobleemi lahendada. Toona oli abilinnapea Miltop ja linn vastas, et nemad ei hakka projekti muutma, meenutas Kivisaar. Samas tehti toona tänava projekteerimisel mitmeid vigu, mida hiljem parandati, lisas ta.

Parkimiskeelu pärast on mures need elanikud, kellel ei ole parkimiskohta maja hoovis. Kivisaare sõnul oleks lisaks olemasolevatele võimalik maja taha teha veel üks parkimiskoht. Temal endal on parkimiskoht maja taga ja seetõttu plaanitav keeld teda otseselt ei puuduta.

„Lisaks inimeste mugavusele on aga ka küsimus liiklusohutuses. Parkivad autod küll häirivad liiklust ja see justkui on miinus, samas aitavad parkivad autod sellel tänavalõigul kiiruseid alandada, mis jällegi suurendab liiklusohutust,“ rääkis Kivisaar. Ta lisas, et aeg-ajalt satub linnast välja viivale suunale ka kihutajaid nii auto kui mootorrattaga, kellel on tänava lõppu jõudes nn sada rauas.

Kivisaare kirjelduse kohaselt ei mahu parkivate autode tõttu kahes suunas sõitvad autod mööda ja seetõttu peab üks jääma seisma, et teine sõiduk mööda lubada. Kohalike elanike hinnangul ei ole see aga nii suur probleem ja pigem on hea, kui autod peavad sellel lõigul kiirust vähendama.

Suuremaid õnnetusi pole Kunderi 8 ees Kivisaare teada juhtunud. „Minu teada on paar korda sõidetud parkivatel autodel peeglid puruks, kuid lõhkujad pole peatunud ja on edasi sõitnud“ lisas ta.

Kivisaare sõnul pargivad maja ees peamiselt maja enda elanikud, mõnikord ka lähedal asuval laste mänguväljakul käivad pered.

Linn näeb parkimismure lahendusena lähedal asuvat avalikku parklat. „Inimesed pelgavad, et seal võivad sattuda autod rüüstamise ohvriks. Abilinnapea küll lubas, et sinna tuleb valvekaamera,“ ütles Kivisaar.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!