Viru maleva aasta kaitseliitlane on Mart Kael

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 16. november 2022
Jaga lugu
Mart Kael (vasakul) võtmas vastu Viru maleva aasta kaitseliitlase auhinnakirvest.
Autor: Viru malev

Mart Kael on Viru maleva maakaitsekompanii jalaväerühma ülem. Rühma on ta suures osas ise üles ehitanud. Tänaseks on tema rühmas kolm toimivat jalaväejagu ja uusi liikmeid tuleb pidevalt juurde.

Lisaks rühmaülema ülesannetele tegutseb Mart Kael Viru maleva maakaitsekompaniis relva- ja laskeinstruktorina ning veab omal initsiatiivil algatatud Männikvälja laskepaiga tegevust.

Lasketiiru rajamine oli huvitav väljakutse ning loov suhtumine ja tegustemine lõi väga head eeldused selle käivitamiseks. Alates 2022. aastast on seal pea igal nädalal kas õppused või väiksemaid ja suuremaid laskevõistlusi nii kaitseliitlastele, aga ka praktikalise laskmise osas teistele huvilistele.

Võib öelda, et tänu Mart Kaela tegevusele on paljud kaitseliitlased leidnud tee selleni, et isiklikku laske- ja relvakäsitsemisoskust arendada.

Rakvere Laskespordiklubi MTÜ ja MTÜ Viru Laskurklubi (eestvedajateks vastavalt Mart Kael ja Sven Neudorf) tunnustati tänavu ka maakondliku „aasta teo“ konkursil nominatsiooniga „ühistegu“ kategoorias.

Kaitseliidu tegevuse taastamise 32. aastapäeval andis Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi Järvakandis Mart Kaelale üle aasta teo tunnusena hinnalise kingituse, milleks on Kaitseliidu kuldmünt.

Mart Kaela tegevust iseloomustaks kõige paremini mõte: tema põhitöö on Kaitseliit ja see, mis leiva lauale toob, on hobi.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!