Unustusse vajunud muusikamees

Autor: Andres Pulver • 13. detsember 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu
Harri Kiisk orelit mängimas.
Autor: Ruho Tippo/Eesti Rahva Muuseum

Täna sada aastat tagasi, 13. detsembril 1922 sündis Rakveres välis-Eesti helilooja, ajakirjanik ja ühiskonnategelane Harri Kiisk – mees, kellest kodumaal üpris vähe teatakse.

Harri Kiisk ise on oma noorpõlve mäletanud nõnda: “Ma elasin kõigepealt Rakveres, käisin siis sääl ka klaveritunnis. Kodus klaverit polnud, käisin mängimas üle tänava perekond Laulu juures. Proua õpetas mulle ühe sõrmega “Õnnista ja hoia”, si-bemoll mazhooris. Edasi sai minu õpetajaks Julie Martin, väga kena daam. Kui me ükskord Arvo Pärdiga rääkisime, tuli välja, et ka Pärt oli tema juures õppinud.”

1937. aastal alustas Kiisk õpinguid Tallinnas, 1942-1943 õppis ta konservatooriumis Gregor Heueri juures klaverit ja muusikateooriat ning Tuudur Vettiku juures koorijuhtimist. 1943. aastal lahkus 20-aastane noormees Soome ja sealt Rootsi, kus täiendas end klaverimängus Olav Rootsi juures.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!