Kuulsa natsi nimekaim õpetas Joann Lõssovi korvpalli mängima

Autor: Andres Pulver • 6. jaanuar 2023
Ainult tellijale
Jaga lugu
Ago Rooseste.
Autor: Geni.com

Ajaloohuvilistele on ilmselt tuttav Tallinnas sündinud natsiideoloog Alfred Rosenberg, kes Nürnbergi protsessil surma mõisteti. Täna räägime aga tema nimekaimust, Aserist pärit Alfred Rosenbergist.

Alfred August Rosenberg sündis 6. jaanuaril 1900 Aseris, koolis käis esmalt Tallinna Aleksandri gümnaasiumis ja hiljem Rakvere gümnaasiumis, mille lõpetas 1918. aastal. Seejärel läbis ta sõjakoolis suurtükiväekursused ning läks Vabadussõtta, mille läbis patareiülemana.

1921. aastal lõpetas ta kaheaastased võimlemisõpetajate kursused. 1920–22 töötas ta õpetajana Lokuta algkoolis, 1922–40 võimlemisõpetajana Tallinna koolides (J. Kirsipuu eragümnaasiumis, juudi gümnaasiumis, vene gümnaasiumis, Riigi Tööstuskoolis jm).

Rosenberg oli 1922. aastal Eesti Võimlemisõpetajate Seltsi asutajaid ja Tallinna osakonna esimees, Tallinna Koolide Spordiringide Ühingu üks rajajaid ja hooldaja-laekur. Ta kandis hoolt võimlemisõpetajate kutseoskuste täiendamise eest ja organiseeris 1927–29 noortele kergejõustikukursusi.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!