Eelmisel aastal pakkusid Lääne-Virumaa kinnisvarahuvilistele enim huvi privaatsete eramute müügikuulutused, näitab portaali Kinnisvara24 aastakokkuvõte.
- Selle Määri külas asuva maja müügikuulutust vaadati portaalis Kinnisvara 24 mullu Lääne-Virumaal kõige rohkem. Foto: Kinnisvara24
„Lääne-Virumaa ja ka teiste maakondade statistika näitab, et inimesed huvituvad sobivat kinnisvara otsides enim eramajade müügikuulutustest, kuid tehinguid tehti mullu kõige rohkem ikkagi korteritega,“ tõdes Kinnisvara24 tegevjuht Urmas Uibomäe pressiteate vahendusel. Tema sõnul soovib eestlane endale privaatset eluaset, kuid paraku seavad inimeste võimalused kodu valikule piirid.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Inimesed peaksid üle vaatama oma laenutingimused
Pangad räägivad, et on eelmise finantskriisi vigadest õppinud ning praeguse kinnisvarahindade languse taustal ei hakata erakliente šokeerima lisatagatise küsimisega, mis eelmise finantskriisi ajal tõi kaasa kodude sundmüügilaine.
Kinnisvarahinnad kuulutustes on nagu soovide nimekiri jõuluvanale – tehingusse minemise number on hoopis teine, ütles 1Partner Kinnisvara juht Martin Vahter.
Kui palju odavneb kinnisvara Lääne-Virumaal?
Kolm Lääne-Virumaal tuntud kinnisvaramaaklerit võtsid kokku, kuidas möödus aasta 2022 siinsel kinnisvaraturul, mis toimub praegu ja pikaaegset kogemust appi võttes prognoosisid, mis saab edasi.
Paneelmaja korteri saab juba 20% odavamalt
Uude aastasse vaadates näevad kinnisvaraeksperdid, et lähima kuue kuu jooksul ei tasu hinnatõusu oodata, ent mis saab tegelikult, oleneb töökohtadest.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.