Muuseum kutsub osalema kogumiskampaanias

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 26. jaanuar 2023
Jaga lugu
VIrumaa Muuseumid kogub Palmse mõisaga seotud fotosid, esemeid ja dokumente.
Autor: Andres Haabu

Sihtasutus Virumaa Muuseumid kutsub osalema kogumiskampaanias, millega kogutakse eelkõige fotosid Palmse mõisa ajaloost.

Muuseum valmistab ette mahukat raamatut Palmse mõisast, mis võtab kokku mõisa ajaloo muinasajast tänapäevani. Trükis ilmub 2023. aasta sügisel. Selleks, et raamat saaks asjakohasem ja sisukam, palutakse muuseumiga jagada Palmse mõisa teemalisi fotosid.

Kuna fotomaterjal mõisa kohta enne Lahemaa rahvuspargi asutamist on kasin, oodatakse pilte eriti perioodist, mil mõis oli Kaitseliidu käsutuses ja pioneerilaagri ajast. Samuti kogutakse fotomaterjali Muike, Võsu, Võsupere ja Sakusaare karjamõisatest, kõrtsidest, tööstushoonetest ning külades asuvatest elu- ja muudest hoonetest ning inimestest enne 1940. aastat.

Kogutakse fotosid nii originaalpildistustena, negatiividena (sh slaide) või digiformaadis. Digitaalsena jagatavate fotode resolutsioon peaks olema vähemalt 600 dpi ning failiformaat .tif. Piltide omaniku soovi korral tulevad muuseumi teadurid kohale ja saavad paberfotod kohapeal digitaliseerida. Muuseumi jaoks on oluline iga infokild, mis foto kohta teada on – nii pildistamise aeg, koht, sellel olevad inimesed ja objektid, pildistamise või fotoga seotud mälestuskild.

Ühtlasi on muuseum huvitatud esemetest ja dokumentidest, mis võivad olla pärit mõisast või on kuulunud von der Pahlenite pere liikmetele. Juhul, kui omanik ei soovi esemeid muuseumile annetada, on abiks ka see, kui lubatakse asju muuseumi tarvis fotografeerida.

Materjalide jagamiseks tuleb võtta ühendust muuseumi teaduri Susanna Mureliga ([email protected] või telefonil 5078672) või vanemteadur Uno Trummiga ([email protected] telefon: 5341 4433).

Virumaa Muuseumid paluvad kõiki appi, et täiendada üheskoos Virumaa Muuseumide fotokogu – see pakub põnevust nii praegustele kui ka tulevastele ajaloohuvilistele! Olulisemad annetatud fotod või esemepildistused publitseeritakse Palmse mõisa raamatus omaniku ära märkimisega.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!