Haljala kooli õpetaja Külli Heinla pälvis elutööpreemia

Autor: Katrin Kivi • 31. jaanuar 2023
Jaga lugu
Õpetaja Külli Heinla tööd tunnustati Haljala valla elutööpreemiaga.
Autor: Greete Toming

Ütled Haljala kool, mõtled Külli Heinla – just nende sõnadega algas ettepanek, millega Külli Heinla esitati elutööpreemia nominendiks. Haljala volikogu leidis, et staažikas õpetaja on laureaadi vääriline.

„Õnnitleme meie õpetaja Külli Heinlat Haljala valla elutööpreemia saamise puhul,“ rõõmustas Haljala kooli arendusjuht Greete Toming, kelle sõnul on Külli Heinla olnud koolipere seas sügavalt hinnatud nii õpetaja, klassijuhataja, kolleegi kui mentorina.

„Haljala koolis kasvas 40 aasta jooksul koos temaga suureks, kogus teadmisi ja eluoskusi lugematu arv noori, kes said kõik tunda tema tasakaalukat suunamist, nõudlikku meelt ja heasüdamlikkust,“ lisas Toming. „Meil on südamest hea meel, et omavalitsuse tunnustuse sai nõnda palju kooli ja kogukonda panustanud kolleeg. Aitäh, Külli, et leiad veel praegugi aega koolipere toetamiseks ja abistamiseks – aitäh, et meie jaoks olemas oled!“

Külli Heinla asus Haljala kooli eesti keele ja kirjanduse õpetajana tööle 1982. aastal , olles kogu oma karjääri vältel ka aktiivne kogukonda panustaja.

Tema algatusel loodi 1995. aastal Haljala raamatukogu kirjandusring ja ta on tegev mittetulundusühingus Õpetaja Autähis, märgiti Haljala valla pressiteates. Samuti toodi esile, et lisaks õpetamisele on Heinla koostanud kooli tähtpäevadeks luulekavasid ja lühinäidendeid, juhendanud koolilehe toimetust, olnud Haljala vallalehe keeletoimetaja ja kaasautor ning panustanud mitmete raamatute ja kogumike ilmumisse.

Haljala vald tunnustab Külli Heinlat Haljala valla elutööpreemiaga muljetavaldava panuse eest Haljala valla ja Eesti hariduse arengusse. Elutööpreemia antakse Külli Heinlale üle 22. veebruaril Haljala rahvamajas toimuval pidulikul kontsertaktusel.

Haljala valla elutööpreemia antakse tunnustusavaldusena auväärsesse ikka jõudnud inimesele, kes oma pikaajalise pühendunud tööalase või ühiskondliku tegevusega on andnud panuse Haljala valla hüvanguks või olnud muul viisil oma tegevusega erakordselt silmapaistev kohalikul, vabariiklikul või rahvusvahelisel tasandil.

Elutööpreemia antakse välja üks kord aastas kuni ühele isikule ning selle väljaandmisega kaasneb rahaline preemia 1600 eurot, Haljala valla vapimärk ja elutööpreemia väljaandmist tõendav tunnistus. Möödunud aastal pälvis elutööpreemia pikaaegne perearst Koidu Saamot.

Külli Heinla kohta on öeldud järgmist

Külli on jätnud sügava jälje õpilastesse, lapsevanematesse, kolleegidesse ja kogukonda, tema panus kohaliku ja Eesti hariduse arengusse on muljetavaldav.

Kui vanematele pedagoogidele heidetakse ette, et nad pole altid uuendustele ja ei lähe tehnoloogia arenguga kaasa, siis Külli oli esimene, kes seadis sammud Avita e-tunni koolitusele. Ta käis/käib ajaga kaasas. On alati käinud! Oma meenutuses raamatus “Haljala Gümnaasiumi lugu” ütleb Külli ka ise: “Inimene on surmani koolilaps”.

Ta on kolme lapse ema ja kuue lapselapse vanema, väärikas eeskuju kogukonnas ja lihtsalt armas ja suure südamega inimene. Külli on ülimalt tagasihoidlik ning ei tõsta end kunagi esile, kuigi põhjust selleks oleks küll.

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Meie koostööpartneriteks on

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!