Riigigümnaasiumi tulek teiste maakonna koolide gümnasistide hulgale mõju ei avaldanud

Autor: Rahel Lepp • 26. august 2022
Ainult tellijale
Jaga lugu
Vinni-Pajusti Gümnaasium mahutab 800 last.
Autor: Vinni-Pajusti Gümnaasium

Kui Rakvere riigigümnaasiumi „haridusturule“ sisenemine tekitas alguses hirmu, kas maakonna teised gümnaasiumid jooksevad õpilastest tühjaks või vastupidi, saavad täis õpilastest, kes riigigümnaasiumisse ära mahu, siis selgub, et kumbki kahtlus teoks ei osutunud.

Kadrina Keskkooli direktor Krõõt Nõmmela-Mehide sõnul ei ole Kadrinas õpilaste arvus olulisi muutusi. „Tegime sisseastujatele ka vestlusvooru, kus selgus, et vaid paar üksikut olid esimese valikuna eelistanud riigigümnaasiumit,“ oli direktoril hea meel, et usk kodukooli tasemesse on tugev. Vestlustel selgus, et Kadrina keskkooli eeliseks peetakse kindlaid õppesuundi ja ka INTE ehk inseneeria-tehnoloogia õpet. „Riigigümnaasiumi puhul nimetati vastuväiteks, et kool on liiga uus ja vajab sissetöötamist,“ vahendas Nõmmel-Mehide sisseastujate mõtteid. Tema sõnul eelistavad osad tulijad rahulikumat keskkonda.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!