Kaevandamishuvilised veavad Kadrina vallaga vägikaigast

Autor: Lääne-Virumaa Uudised • 9. veebruar 2023
Ainult tellijale
Jaga lugu
Liivakarjäär. Pilt on illustreeriv.
Autor: Andras Kralla

Eelmisel aastal jättis Kadrina vallavolikogu rahuldamata kaks kaevandamisloa taotlust. AS Tariston on volikogu otsuse vaidlustanud kohtus, OÜ Vinni Varahaldus aga esitanud vaide keskkonnaametile.

AS Tariston, kes taotleb maavara kaevandamisluba Kadrina vallas Uku liivakarjääris, on vaidlustanud Tallinna halduskohtus Kadrina valla otsuse, millega volikogu ei nõustunud AS Tariston kaevandusloa taotlusega.

Vald pidas vajalikuks viia läbi keskkonnamõju hindamise Uku liivakarjääri maa-alal eesmärgiga välja selgitada kavandatava tegevusega kaasnev keskkonnamõju ning tegevusega kaasnev vahetu või kaudne ebasoodne mõju keskkonnale, inimeste tervisele ja heaolule ning kultuuripärandile.

Keskkonnaamet jättis keskkonnamõju hindamise algatamata, kuna keskkonnaameti hinnangul puudus kavandataval tegevusel oluline keskkonnamõju.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!