Tapa vabadussambaks võib saada Anton Irve monument

Autor: Andres Pulver • 5. märts 2023
Ainult tellijale
Jaga lugu
Soomusrongil nr 1 oli Tapa vabastamisel põhiroll. Laiarööpmelise soomusrongi nr 1 ülem kapten Anton Irv (vasakult), tema abi leitnant Eduard Neps ja rongi suurtükipatarei ülem leitnant Reinhold Sabolotnõi laiarööpmelise soomusrongi nr 1 suurtükiplatvormil
Autor: Eesti sõjamuuseum

Koalitsioonileppe kohaselt püstitatakse Tapale Vabadussõja mälestussammas ja tänavuses vallaeelarves on selleks ette nähtud 120 000 eurot.

Tapa vallavalitsuse hinnangul võiks linnas olla kolm võimalikku kohta, kuhu sammas püstitada – Kirikupark, Grossi kaubanduskeskuse ees olev Jüri Vilmsi plats või vallaraamatukogu esine haljasala.

Tapa vallavanem Valdo Helmelaid (EKRE) rääkis, et vallavalitsuse esmane seisukoht oli, et Vabadussõja mälestussammas võiks asuda Kirikupargis. „See võimaldaks teha korda olulise osa Tapa kesklinnast,“ lisas ta.

Vallavolikogule esitatud seletuskirja kohaselt „on Tapa luteri kirik metsistunud ja väljakasvanud vana pargi taga ning selle ilus hoone pole kesklinnast vaadeldav. Kui avada kirikuhoone ja selle Jaama tänava poolsele alale rajada klassikaline mälestussammas, siis monument ja kirik mõjuvad koos ja täiendavad teineteist. Lisaks on Kirikupargis kesklinna ümberkujundamise käigus rajatud jalgteed ja valgustus, mida enam rajama ei pea.“

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!