Vesinikuühingu juht Ain Laidoja tutvustab vesiniku tootmise potentsiaali Eestis. Foto: Raul Mee
Maagaasist või kivisöest vesiniku tootmine emiteerib CO2 ning seega tuleb leida puhtamaid lahendusi elektrolüüsi teel vesiniku tootmiseks – selleks sobiks kõige paremini taastuvenergia teel saadud elekter, selgitab Laidoja, kes nimetab Äripäeva raadio saates "Energiatund" vesinikku lausa väärindatud elektriks.
Kui seni on Eestisse tuumajaama rajamist planeeriv Fermi Energia kaasanud tuumajaama rajamiseks neli miljonit eurot, siis jaama valmimiseks tuleb laenuraha kaasata oluliselt rohkem.
Kuidas saadakse tulevikus energiat ja millised võiksid olla tulevikukütused, kirjutab TalTechi rakendusliku keemia professor Allan Niidu, kelle hinnangul on meil laias laastus vaid kaks valikut.
Meil on täna väga unikaalne ja korralik maksusüsteem ja selliseid asju laiali lõhkuda lihtsalt sellepärast, et midagi teisiti teha, ei ole mõtet, ütleb ettevõtja Väino Kaldoja poliitikute üles kergitatud maksudebati kohta. Investorina hindab ta end liiga helde käega tegijaks, kes vajab kõrvalpilku hindama.
15 aastat kestnud keskpankade rahapoliitika tagajärjel ei ole meil enam vabu kapitaliturge ning kogu globaalne majanduskasv tuleneb võlakoorma suurenemisest, mitte tootlikkuse kasvust. See jätkusuutmatu kasv lõpeb peagi väga suure kollapsiga, kirjutab Soome majandusteadlane Tuomas Malinen.