Äravisatud autodokument reetis hooletu prügisorteerija

Autor: Rahel Lepp • 21. märts 2023
Ainult tellijale
Jaga lugu
Raamatukogus toimunud koolitusele oli Kerli Kõue võtnud kaasa palju erinevaid majapidamises tekkivaid pakendeid ning näitas ukraina sõjapõgenikele, kuidas neid seadusele vastavalt sorteerida ja mis neist hiljem saab.
Autor: Rahel Lepp

Esmaspäeva õhtul Rakvere ukrainlastest linnaelanikele prügi liigiti sorteerimist õpetanud linnavalitsuse keskkonnaspetsialist Kerli Kõue sõnul on hoopis keerulisem jõuda oma inimeste juurde, kellest mingi osa veab kangekaelselt mähkmed paberi- ja papikonteinerisse ja vana televiisori pakendikonteinerisse.

Need olid vaid mõned näited, ms Kõue tõi. „Ukrainlased kuulasid huviga ja esitasid vägagi spetsiifilisi küsimusi, kuhu mingid jäätmed viia,“ kinnitas Kõue, et uustulnukate hulgas on väga palju neid, kes soovivad siin kohaneda ja võtta omaks ka kohustused. „Minu teada Ukrainas taolist liigiti kogumist kohustuslikus korras ei rakendata,“ sõnas Kõue ja rääkis, et on väiksematele seltskondadele ka juba varem asja selgitanud.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!