Põllumeeste piinajad on kohe kohal, mullune uuring ei kõlba kuhugi

Autor: Andres Pulver • 28. märts 2023
Ainult tellijale
Jaga lugu
Haneparv põllul söömas.
Autor: Julia-Maria Linna

Keskkonnaameti tellimusel viidi mullu läbi haneheidutuse uuring, mis tekitab küsimusi kordades rohkem kui annab vastuseid.

Viru-Nigula valla põllumees ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja nõukogu liige Olav Kreen leiab, et osaühingu Rewild läbi viidud uuringu puhul ignoreeriti nii mitmeid praktikute – põllumeeste – aastakümnetega saadud heidutamise kogemusi kui ka elementaarseid eluslooduses toimuvaid loogikaid.

„Uuringu metoodika aruteludel selgitasid põllumajandustootjad haneliste käitumise ja kahjustuste tekitamise eripärasid, kuid paraku uuringu tellijad ega korraldajad ei arvestanud nendega,“ märkis Kreen. Nii tekkis olukord, et tulemused olid vastuolulised.

Näiteks puudus uuringu korraldajal teave, milline oli piirkonnas tavaheidutus. Uuringus ei arvestatud lindude toitumise eripärasid, näiteks ignoreeriti haneliste erinevat huvi eri põllukultuuride vastu.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus

Vormista Lääne-Virumaa Uudiste digitellimus ja saad:

  • Ühe tasuta lisakasutaja
  • Ligipääsu kogu tasulisele sisule
  • Kord nädalas ilmuva uudiskirja

Tellimust saab katkestada kuni kaks tööpäeva enne järgmist maksetähtaega

Kas tahad alati teada, kui Lääne-Virumaa Uudistes sel teemal kirjutatakse? Kasuta Minu Lääne-Virumaa funktsiooni ja vali märksõnad, mida oma personaalses uudiskirjas näha tahad.

Vaata veel

Liitu uudiskirjaga ja oledki kursis, mis Lääne-Virumaal toimub

Jaga meiega huvitavat infot!